Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

24.pl – nowy portal GG Network oparty o WordPress

Przy obecnej sytuacji w GG Network, gdzie kolejne serwisy są zamykane, otwarcie nowego jest dość doniosłym wydarzeniem. 24.pl, bo o nim mowa, to nie do końca to zupełnie nowy serwis – zastępuje on dotychczasowy portal z wiadomościami jaki był dostępny pod domeną gadu-gadu.pl. Nie będę się skupiał na samej funkcji portalu. Ciekawe jest natomiast to, że portal jest pierwszym komercyjnym serwisem GG Network w całości oparty o darmowy skrypt WordPress do tworzenia blogów i serwisów z wiadomościami.

WordPressa wykorzystywano już wcześniej w blogach Nowego GG, Biura Prasowego oraz na blogu deweloperów. Nie były to jednak serwisy nastawione na zarobek, ani nie były kierowane do masowego odbiorcy.

W 24.pl wykorzystano płatny motyw do WordPressa o nazwie Bulteno. Wystarczy rzut okiem:

Dlaczego tak bardzo skupiam się na tym fakcie? Otóż wykorzystanie darmowego skryptu oraz motywu za 45$ świadczy o tym, że GG Network ma nadal problemy finansowe. Jednak mimo tych problemów nie stoją w miejscu – chcą tworzyć coś nowego, a wykorzystanie WordPressa to jedynie oszczędność zarówno pieniędzy jak i czasu.

Jest coś co mnie trochę jednak dziwi. Dlaczego pozbyto się portalu gadu-gadu.pl i tworzy się nowy o identycznym zastosowaniu? Dlaczego przy budowie nowego nie wykorzystano autorskiego kodu portalu gadu-gadu.pl? Na pierwsze pytanie można próbować odpowiedzieć: przynajmniej według mnie taki ruch ma zerwać w świadomości użytkowników powiązanie portalu z marką GG. Nie jest ona już tak silna jak kiedyś, a u wielu osób obserwuję dystans do produktów sygnowanych logiem słoneczka, bo automatycznie kojarzy się to z flagowym komunikatorem spółki. Ten produkt oczywiście od ideału sporo odbiega, a w pamięci ludzi jeszcze siedzi zapewne obraz GG 10, w którym to portal gadu-gadu.pl był silnie promowany. Inną sprawą jest niski poziom samych newsów. Te wszystkie nagłówki „SZOK”, „PILNE” przypominają mi zwykły tabloid. Lubię je czytać jedynie w ramach Faktoidu 😉

Na drugie pytanie niestety już nie mam teorii jak mogło być. Wydaje się to dziwne, ale zapewne jakiś sensowny powód był.

WordPressiarze tacy jak my (GaduNews.pl również stoi na tym samym skrypcie) zapewne patrzą z nadzieją, że być może GG Network ewentualne wtyczki, których użyje do budowy portalu gdzieś opublikuje dla szerszego grona, może jakaś integracja WP z GGAPI? Kto wie 😉

A tym czasem na stronie gadu-gadu.pl wreszcie znajduje się coś co powinno tam być zawsze głównym elementem witryny:

Przy obecnej sytuacji w GG Network, gdzie kolejne serwisy są zamykane, otwarcie nowego jest dość doniosłym wydarzeniem. 24.pl, bo o nim mowa, to nie do końca to zupełnie nowy serwis - zastępuje on dotychczasowy portal z wiadomościami jaki był dostępny pod domeną gadu-gadu.pl. Nie będę się skupiał na samej funkcji portalu. Ciekawe jest natomiast to, że portal jest pierwszym komercyjnym serwisem GG Network w całości oparty o darmowy skrypt Wordpress do tworzenia blogów i serwisów z wiadomościami. Wordpressa wykorzystywano już wcześniej w blogach Nowego GG, Biura Prasowego oraz na blogu deweloperów. Nie były to jednak serwisy nastawione na zarobek, ani nie były kierowane do masowego odbiorcy. W 24.pl wykorzystano płatny motyw do Wordpressa o nazwie Bulteno. Wystarczy rzut okiem: Dlaczego tak bardzo skupiam się na tym fakcie? Otóż wykorzystanie darmowego skryptu oraz motywu za 45$ świadczy o tym, że GG Network ma nadal problemy finansowe. Jednak mimo tych problemów nie stoją w miejscu - chcą tworzyć coś nowego, a wykorzystanie Wordpressa to jedynie oszczędność zarówno pieniędzy jak i czasu. Jest coś co mnie trochę jednak dziwi. Dlaczego pozbyto się portalu gadu-gadu.pl i tworzy się nowy o identycznym zastosowaniu? Dlaczego przy budowie nowego nie wykorzystano autorskiego kodu portalu gadu-gadu.pl? Na pierwsze pytanie można próbować odpowiedzieć: przynajmniej według mnie taki ruch ma zerwać w świadomości użytkowników powiązanie portalu z marką GG. Nie jest ona już tak silna jak kiedyś, a u wielu osób obserwuję dystans do produktów sygnowanych logiem słoneczka, bo automatycznie kojarzy się to z flagowym komunikatorem spółki. Ten produkt oczywiście od ideału sporo odbiega, a w pamięci ludzi jeszcze siedzi zapewne obraz GG 10, w którym to portal gadu-gadu.pl był silnie promowany. Inną sprawą jest niski poziom samych newsów. Te wszystkie nagłówki "SZOK", "PILNE" przypominają mi zwykły tabloid. Lubię je czytać jedynie w ramach Faktoidu ;) Na drugie pytanie niestety już nie mam teorii jak mogło być. Wydaje się to dziwne, ale zapewne jakiś sensowny powód był. Wordpressiarze tacy jak my (GaduNews.pl również stoi na tym samym skrypcie) zapewne patrzą z nadzieją, że być może GG Network ewentualne wtyczki, których użyje do budowy portalu gdzieś opublikuje dla szerszego grona, może jakaś integracja WP z GGAPI? Kto wie ;) A tym czasem na stronie gadu-gadu.pl wreszcie znajduje się coś co powinno tam być zawsze głównym elementem witryny:  - 24.pl – nowy portal GG Network oparty o WordPress
Kategorie: GG Network - Właściciel GG, Inne Usługi
Tagi: ,
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz