Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Abonament za GG, czyli kolejna porcja prób wyłudzaczy

Anonimowy internauta zachęca użytkowników Gadu-Gadu do opłacenia abonamentu za korzystanie z komunikatora, który de facto jest darmowy… Próbą wyłudzenia pieniędzy zajmie się policja

Twój okres użytkowania Gadu-Gadu dobiega końca. Aby odnowić abonament na 2 lata, wyślij płatnego SMS-a na podany w wiadomości numer” – takie wiadomości od tygodnia otrzymują użytkownicy – Gadu-Gadu. Koszt przedłużenia fikcyjnego abonamentu to jak podaje nadawca: 3 zł i 66 gr, jednak koszt wysłania SMSa na podany numer 7643 wynosi w rzeczywistości 7,32 zł. Pod usługą podpisana jest spółka DotPay z Krakowa.

To nie my. Ktoś podszywa się pod naszą firmę, próbując wyłudzić pieniądze lub naruszyć nasze dobre imię. Sprawę zgłosiliśmy policji – mówi Leszek Marmon, dyrektor działu e-Security firmy DotPay.

Operatorzy, którzy udostępniają numer, zapowiadają, że też przyjrzą się sprawie.

Korzystanie z komunikatora Gadu-Gadu jest oczywiście bezpłatne. GG Networks zachęca do zgłaszania podobnych wyłudzeń i oszustw.
Jeśli do użytkownika GG przyjdzie jakakolwiek podejrzana informacja lub link, należy niezwłocznie zgłosić jego adresata wraz z treścią otrzymanej wiadomości na specjalny adres e-mailowy: abuse@gadu-gadu.pl – mówi Katarzyna Kiedos z Gadu-Gadu.

Anonimowy internauta zachęca użytkowników Gadu-Gadu do opłacenia abonamentu za korzystanie z komunikatora, który de facto jest darmowy... Próbą wyłudzenia pieniędzy zajmie się policja "Twój okres użytkowania Gadu-Gadu dobiega końca. Aby odnowić abonament na 2 lata, wyślij płatnego SMS-a na podany w wiadomości numer" - takie wiadomości od tygodnia otrzymują użytkownicy - Gadu-Gadu. Koszt przedłużenia fikcyjnego abonamentu to jak podaje nadawca: 3 zł i 66 gr, jednak koszt wysłania SMSa na podany numer 7643 wynosi w rzeczywistości 7,32 zł. Pod usługą podpisana jest spółka DotPay z Krakowa. - To nie my. Ktoś podszywa się pod naszą firmę, próbując wyłudzić pieniądze lub naruszyć nasze dobre imię. Sprawę zgłosiliśmy policji - mówi Leszek Marmon, dyrektor działu e-Security firmy DotPay. Operatorzy, którzy udostępniają numer, zapowiadają, że też przyjrzą się sprawie. Korzystanie z komunikatora Gadu-Gadu jest oczywiście bezpłatne. GG Networks zachęca do zgłaszania podobnych wyłudzeń i oszustw. - Jeśli do użytkownika GG przyjdzie jakakolwiek podejrzana informacja lub link, należy niezwłocznie zgłosić jego adresata wraz z treścią otrzymanej wiadomości na specjalny adres e-mailowy: abuse@gadu-gadu.pl - mówi Katarzyna Kiedos z Gadu-Gadu.  - Abonament za GG, czyli kolejna porcja prób wyłudzaczy
Kategorie: Bezpieczeństwo
Tagi: ,
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz