Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Darmowe Mobilne GG na platformie Java

Wiele osób irytuje fakt, że Mobilne Gadu-Gadu nie dość, że jest odpłatne (i to nie jednorazowo) to jeszcze wyświetla reklamy. Poniżej przedstawiamy sposób na wyłączenie reklam w Mobilnym Gadu-Gadu (może działać lub nie):

Jeśli masz system Android, powinieneś skorzystać z tej metody, jeśli nie, to:

 1. Zainstaluj i uruchom Mobilne Gadu-Gadu. Jeśli masz wykupioną subskrypcję, zaloguj się.
 2. Wyłącz mobilne Gadu-Gadu.
 3. Przejdź do ustawień internetowych dla aplikacji JAVA. Należy stworzyć tam nowy profil internetowy identyczny jak oryginalny, należy w nim jednak dopisać adres DNS: 78.46.35.135
 4. Nowy profil powinien być domyślny dla aplikacji Mobilnego GG lub dla wszystkich aplikacji.
 5. Uruchom mobilne Gadu-Gadu i zaloguj się.
 6. Po  poprawnym logowaniu, Mobilne GG nie będzie już potrzebowało alternatywnego połączenia z użyciem naszego DNSa – jeśli chcesz, możesz zminimalizować aplikację i przywrócić poprzedni profil. UWAGA! Profilu nie należy kasować – wymagany jest przy każdym uruchomieniu aplikacji, ale nie przy logowaniu na konto. TIP: jeśli telefon pozwala na minimalizację aplikacji, to zamiast wyłączać MGG, po prostu ustaw status niedostępny i program minimalizuj 😉

Sposób był testowany na Sony Ericssonie z rozdzielczością ekranu 320×240 i dla niego właśnie teraz opiszę tworzenie nowego, alternatywnego profilu internetowego (wymagany w punkcie 3):

 1. Wchodzimy w menu Ustawienia -> Łączność -> Transmisja Danych -> Konta  Danych.
 2. Znajdujemy nasz obecny profil internetowy i wybieramy Edytuj. Spisz wszystkie dane jakie są wpisane w tym profilu internetowym.
 3. Cofnij się o poziom do góry i wybierz opcję Nowe konto  -> Transmisja danych PS, wpisz nazwę MGG Free.
 4. Wypełnij profil danymi jakie spisałeś w punkcie drugim. Jeśli nie ma wszystkich pól dostępnych, zapisz, a następnie otwórz nowo stworzony  profil w trybie edycji i uzupełnij resztę.
 5. Bez względu na oryginalne ustawienie, adres DNS to 188.40.74.100
 6. Teraz przejdź do menu Ustawienia -> Łączność -> Ustawienia Internetowe -> Ustawienia Java.
 7. Stwórz nowy profil o nazwie MGG Free, w polu „Łącz, używając” powinieneś wskazać profil MGG Free z punktu 3.
 8. Nowy profil ustaw jako domyślny. Tym samym wykonałeś punkt 3 i 4 dla głównego poradnika 😉

Uwagi:

Konfiguracje połączeń internetowych polskich operatorów znajdziesz tutaj.
Efektem powyższych działań jest darmowe mobilne Gadu-Gadu na platformę Java (nie sprawdzałem innych). Dlatego też nie ma potrzeby przedłużania subskrypcji, a ze względu na charakter testowy usługi, właściwie odradzamy tego (przynajmniej z poziomu aplikacji, gdyż doładowanie nie zadziała!)

To, że teraz Mobilne GG jest za darmo w ramach tego DNSa, nie oznacza, że tak będzie wiecznie – usługa sama w sobie jak i jej udostępnianie jest legalne, ale korzystanie już z powyższych DNSów w celu oszukania mobilnego GG nie jest zgodne z licencją programu Mobilne GG (choć tutaj mam wątpliwości) oraz nie jest zgodne z regulaminem sieci Gadu-Gadu, który w jasny sposób mówi, że za Mobilne GG należy płacić. Powyższe czynności wykonujesz zatem na własną odpowiedzialność, której najgorszą konsekwencją jest usunięcie numeru Gadu-Gadu. Od siebie dodam tylko tyle, że regulamin GG na desktopie jest martwy, ale w przypadku mobilnego GG nie musi tak być.

Nie chcesz łamać licencji programu? Wybierz coś alternatywnego i darmowego: Bombus, Inspiro, mobiDesk, Palringo

Kolejna rzecz: aktualnie MGG jest za darmo i bez reklam. Uważamy jednak, że jedna z tych form powinna zostać nienaruszona (albo opłata, albo reklama). W momencie gdy MGG przestanie działać na powyższych DNSach, powinieneś wrócić na tę stronę, aby zapoznać się z informacją o zmianach.

Informacje o zmianach:

2011-10-01

 • DNS: 78.46.35.135

2010-08-04

 • zmiana DNS na 188.40.74.100

2010-07-22:

 • Pierwsza publiczna wersja
 • MGG nie wymaga opłat, nie wyświetlany jest również baner (pozostaje jednak po nim ślad).
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz