Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Dziwne konferencje w Classic GG, czyli rozwiązanie problemu wysokich numerów

Czasem jednak GG Network można pochwalić. Widocznie zachęcanie na siłę ludzi korzystających z GG 7 (które nie było w stanie obsłużyć komunikacji z wysokimi numerami) do przesiadki na GG 10 dało efekt odejścia ludzi do różnych alternatyw obsługujących nowy protokół bez zbędnych dodatków. Można tak wnioskować po spadającym zasięgu komunikatora w badaniu GemiusAudience, który w styczniu uzyskał poziom 39.71% (dla porównania: w czerwcu 2009: 43,57%).

Problem komunikacji ze zbyt dużymi numerami w Gadu-Gadu 7.x został jednak rozwiązany. Poprzednie rozwiązanie, czyli wiadomość informacyjna od bota GG:800, miała pewne oczywiste i spore wady – przede wszystkim nie można było odczytać wiadomości. Użytkownicy komunikatorów ze starym protokołem Gadu-Gadu mogą jednak swobodnie już prowadzić dyskusje ze znajomymi.

Obecne rozwiązanie pozwala na komunikację z numerami powyżej 17.000.000, mimo, że komunikator nie może odebrać wiadomości od tak wysokich liczb. Całość zatem jest rozbijana poprzez konferencję. Bot GG:800 występuje zatem jako członek konferencji, w skład której znajdują się dwa dodatkowe numery. Pełnią one rolę identyfikatora odbiorcy wiadomości, z którym rozmawiamy. Nie musimy zatem odczytywać wiadomości w okienku bota, aby odpisać w oddzielnym okienku. Do różnych rozmów dobierane są różne numery uczestniczące w konferencji. Są to prawdopodobnie numery z puli jaka jest przyznawana Widgetom lub po prostu wygasłe/usunięte numery. Należy jednak pamiętać, aby nie odrzucić lub nie zrezygnować z uczestniczenia w konferencji.

Za to rozwiązanie należy się GG Network wielkie podziękowanie od użytkowników starszych wersji klienta Gadu-Gadu.


Grupa jako kontakt w GG 7.xAktualizacja 17.04.2010 20:52

W GG 7.x możliwe było tworzenie grup i podgrup kontaktów. Może to być również stosowane jako zastępstwo dla kontaktu tradycyjnego – należy wtedy utworzyć (pod)grupę z numerami GG: 800 i pozostałymi biorącymi udział w konferencji. Aby wykorzystać grupę jako kontakt, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na (pod)grupę i wybrać opcję „Rozmowa konferencyjna”. Wg. naszych testów, para numerów GG jest stałym jego identyfikatorem, nie tylko dla Ciebie (grupy kontaktów działają z każdego numeru, para dodatkowych numerów (poza numerem GG 800) stanowi zatem identyfikator „tradycyjnego” numeru powyżej 17 milionów). W Konnekcie ze starą wtyczką (pojawiła się nowa, nieoficjalna, obsługująca wysokie numery paczka), konferencję można było zapisywać jako kontakty.

Czasem jednak GG Network można pochwalić. Widocznie zachęcanie na siłę ludzi korzystających z GG 7 (które nie było w stanie obsłużyć komunikacji z wysokimi numerami) do przesiadki na GG 10 dało efekt odejścia ludzi do różnych alternatyw obsługujących nowy protokół bez zbędnych dodatków. Można tak wnioskować po spadającym zasięgu komunikatora w badaniu GemiusAudience, który w styczniu uzyskał poziom 39.71% (dla porównania: w czerwcu 2009: 43,57%). Problem komunikacji ze zbyt dużymi numerami w Gadu-Gadu 7.x został jednak rozwiązany. Poprzednie rozwiązanie, czyli wiadomość informacyjna od bota GG:800, miała pewne oczywiste i spore wady - przede wszystkim nie można było odczytać wiadomości. Użytkownicy komunikatorów ze starym protokołem Gadu-Gadu mogą jednak swobodnie już prowadzić dyskusje ze znajomymi. Obecne rozwiązanie pozwala na komunikację z numerami powyżej 17.000.000, mimo, że komunikator nie może odebrać wiadomości od tak wysokich liczb. Całość zatem jest rozbijana poprzez konferencję. Bot GG:800 występuje zatem jako członek konferencji, w skład której znajdują się dwa dodatkowe numery. Pełnią one rolę identyfikatora odbiorcy wiadomości, z którym rozmawiamy. Nie musimy zatem odczytywać wiadomości w okienku bota, aby odpisać w oddzielnym okienku. Do różnych rozmów dobierane są różne numery uczestniczące w konferencji. Są to prawdopodobnie numery z puli jaka jest przyznawana Widgetom lub po prostu wygasłe/usunięte numery. Należy jednak pamiętać, aby nie odrzucić lub nie zrezygnować z uczestniczenia w konferencji. Za to rozwiązanie należy się GG Network wielkie podziękowanie od użytkowników starszych wersji klienta Gadu-Gadu. Aktualizacja 17.04.2010 20:52 W GG 7.x możliwe było tworzenie grup i podgrup kontaktów. Może to być również stosowane jako zastępstwo dla kontaktu tradycyjnego - należy wtedy utworzyć (pod)grupę z numerami GG: 800 i pozostałymi biorącymi udział w konferencji. Aby wykorzystać grupę jako kontakt, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na (pod)grupę i wybrać opcję "Rozmowa konferencyjna". Wg. naszych testów, para numerów GG jest stałym jego identyfikatorem, nie tylko dla Ciebie (grupy kontaktów działają z każdego numeru, para dodatkowych numerów (poza numerem GG 800) stanowi zatem identyfikator "tradycyjnego" numeru powyżej 17 milionów). W Konnekcie ze starą wtyczką (pojawiła się nowa, nieoficjalna, obsługująca wysokie numery paczka), konferencję można było zapisywać jako kontakty.  - Dziwne konferencje w Classic GG, czyli rozwiązanie problemu wysokich numerów
Kategorie: Sieć
Tagi: , ,
Komentarze z Facebooka
0 odpowiedzi na „Dziwne konferencje w Classic GG, czyli rozwiązanie problemu wysokich numerów
  1. Zastanawiam się jak wygląda wtedy konferencja z dwoma wysokimi numerami …

  2. dajcie sobie spokoj z gg , od 6 mies siedze na wtwi dziala nieporownywalnie lepiej ;]

  3. GG to g… jakich malo, nowy build z jakimis prezentami. Brakuje jeszcze integracji z nasza klasa, wykopem i komixxami.

  4. Karo nie podpowiadaj, nie podpowiadaj.

  5. "Za to rozwiązanie należy się GG Network wielkie podziękowanie od użytkowników starszych wersji klienta Gadu-Gadu."

    jakie podziękowanie???? za zmuszanie na siłę do przejścia do wyższej wersji???? jeśli są tak bogaci to niech mi dadzą kasę na nowy komp wtedy będę im wdzięczny, nowy gg10 to "shit" jak dla mnie, popis jakiegoś nudziarza zerojedynkowego….

  6. Hej.
    Ludzie. mam problema. Zrobiłam konferencję. i chcę dodać kilka numerów jeszcze. wie ktoś jak ?

Dodaj komentarz