Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Gadające Gadu: Powrót Królów oszustwa

Niestety po raz kolejny na łamach internetu wróciła strona wyłudzająca pieniądzę za darmowy program Gadacz. Firma FHU „Zielińscy” S.C. jak widać nie śpi, tym razem reklamę Gadającego Gadu znaleźć można było w reklamach Googla i prowadziłą ona do strony http://gggadu.j6.pl/

Nie dość że autorzy strony w beszczelny sposób podają fałszywą cenę za program (dużymi literami 1 zł + VAT, malutkimi na dole cena prawdzia: ponad 23 zł) to sprzedają program łamiąc jego licencję – program jest darmowy, a więc nie można go sprzedawać.

Podanie prawdziwej ceny zapewne ma na celu uniknięcie konsekwencji prawnych, jednak zapomniano o łamianiu licencji Freeware.

Strona gadająceggo Gadu zniknęła z sieci ponad tydzień temu po interwencji DI oraz autora programu Gadacz. Ponadto w sieci pojawiła się jeszcze jedna stronka, która łudząco przypomina tą od GG. W tym wypadku sprzedawany jest (również darmowy) NK Sender do wysyłania spamu poprzez Naszą-Klasę. Tym razem jednak, Nasza-Klasa złożyła zawiadomienie do prokuratury z podejrzeniem o popełnienie przestępstwa.

Niestety po raz kolejny na łamach internetu wróciła strona wyłudzająca pieniądzę za darmowy program Gadacz. Firma FHU "Zielińscy" S.C. jak widać nie śpi, tym razem reklamę Gadającego Gadu znaleźć można było w reklamach Googla i prowadziłą ona do strony http://gggadu.j6.pl/ Nie dość że autorzy strony w beszczelny sposób podają fałszywą cenę za program (dużymi literami 1 zł + VAT, malutkimi na dole cena prawdzia: ponad 23 zł) to sprzedają program łamiąc jego licencję - program jest darmowy, a więc nie można go sprzedawać. Podanie prawdziwej ceny zapewne ma na celu uniknięcie konsekwencji prawnych, jednak zapomniano o łamianiu licencji Freeware. Strona gadająceggo Gadu zniknęła z sieci ponad tydzień temu po interwencji DI oraz autora programu Gadacz. Ponadto w sieci pojawiła się jeszcze jedna stronka, która łudząco przypomina tą od GG. W tym wypadku sprzedawany jest (również darmowy) NK Sender do wysyłania spamu poprzez Naszą-Klasę. Tym razem jednak, Nasza-Klasa złożyła zawiadomienie do prokuratury z podejrzeniem o popełnienie przestępstwa.  - Gadające Gadu: Powrót Królów oszustwa
Kategorie: Bezpieczeństwo
Tagi: ,
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz