Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Gadu NaGłos odchodzi, czas na Telefon GG

Gadu NaGłos to usługa telefonii VoIP dla użytkowników sieci GG. Powstała jeszcze w czasach Gadu-Gadu 7.7. W czasach GaduAIR zeszła trochę na dalszy plan, ale działa ona do dziś. Niestety w momencie premiery GG 11, usługa nie pozwalała na połączenia głosowe do nowej wersji popularnego komunikatora (zastosowano inne rozwiązanie). Ponadto użytkownicy jedenastki nie mogli dzwonić ani odbierać połączeń z publicznej sieci telefonicznej. Dziś GG Network zapowiedziało zmiany w tym zakresie.

Jak wynika z tytułu, Gadu NaGłos odchodzi. Użytkownicy tej usługi mogą migrować do nowej usługi: Telefonu GG, który to tak naprawdę obsługiwany będzie przez operatora EasyCall. Niestety, rozmowy głosowe w nowej usłudze oferowane będą najprawdopodobniej przez aplikację wykonaną w technologiach webowych – tych samych zastosowanych w GG 10 i wykorzystywanych obecnie w GG 11. Nie wiadomo, czy w ramach nowej usługi możliwe będzie dzwonienie do użytkowników Gadu-Gadu ze zwykłego telefonu tak jak miało to miejsce w ramach NaGłos. Nie wiadomo też, czy użytkownicy starszych wersji GG zostaną odcięci od usługi, czy nie.

Sama webowa aplikacja żąda od nas sporej ilości uprawnień. Przynajmniej dwa z nich nie są konieczne do świadczenia usług telefonicznych: Wysyłanie informacji na Strefę w Twoim imieniu i Informacji o Twojej lokalizacji.

Usługa dostępna będzie od dnia 2 listopada 2012 roku. Użytkownicy mogą już teraz przenieść swoje konto NaGłos do operatora EasyCall (faktyczne przeniesienie nastąpi dopiero w dniu startu usług) wraz z zachowaniem środków zgromadzonych na koncie GG na tej stronie.

Gadu NaGłos to usługa telefonii VoIP dla użytkowników sieci GG. Powstała jeszcze w czasach Gadu-Gadu 7.7. W czasach GaduAIR zeszła trochę na dalszy plan, ale działa ona do dziś. Niestety w momencie premiery GG 11, usługa nie pozwalała na połączenia głosowe do nowej wersji popularnego komunikatora (zastosowano inne rozwiązanie). Ponadto użytkownicy jedenastki nie mogli dzwonić ani odbierać połączeń z publicznej sieci telefonicznej. Dziś GG Network zapowiedziało zmiany w tym zakresie. Jak wynika z tytułu, Gadu NaGłos odchodzi. Użytkownicy tej usługi mogą migrować do nowej usługi: Telefonu GG, który to tak naprawdę obsługiwany będzie przez operatora EasyCall. Niestety, rozmowy głosowe w nowej usłudze oferowane będą najprawdopodobniej przez aplikację wykonaną w technologiach webowych - tych samych zastosowanych w GG 10 i wykorzystywanych obecnie w GG 11. Nie wiadomo, czy w ramach nowej usługi możliwe będzie dzwonienie do użytkowników Gadu-Gadu ze zwykłego telefonu tak jak miało to miejsce w ramach NaGłos. Nie wiadomo też, czy użytkownicy starszych wersji GG zostaną odcięci od usługi, czy nie. Sama webowa aplikacja żąda od nas sporej ilości uprawnień. Przynajmniej dwa z nich nie są konieczne do świadczenia usług telefonicznych: Wysyłanie informacji na Strefę w Twoim imieniu i Informacji o Twojej lokalizacji. Usługa dostępna będzie od dnia 2 listopada 2012 roku. Użytkownicy mogą już teraz przenieść swoje konto NaGłos do operatora EasyCall (faktyczne przeniesienie nastąpi dopiero w dniu startu usług) wraz z zachowaniem środków zgromadzonych na koncie GG na tej stronie.  - Gadu NaGłos odchodzi, czas na Telefon GG
Kategorie: Gadu NaGłos/GaduAIR
Tagi: ,
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz