Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Gandu – nowy mobilny klient GG dla systemu Android

Gandu to kolejna po vCommunicatorze androidowa aplikacja obsługująca protokół Gadu-Gadu. Podobnie jak reszta tego typu produkcji, program jest darmowy. Od pozostałych aplikacji wyróżnia go jednak geneza.

Gandu - StatusyPiotr Spyra i Michał Urbaniak – autorzy Gandu – są studentami Politechniki Poznańskiej. Jako pracę inżynierską wybrali napisanie właśnie klienta Gadu-Gadu na platformę Android. Według strony projektu:

Celem pracy jest zaimplementowanie protokołu Gadu-Gadu na platformę mobilną Android wraz z wykorzystaniem dostępnych funkcji systemu. Dodatkową funkcją realizowaną w Gandu będzie geolokalizacja użytkownika. W tym celu będzie zaimplementowany protokół oraz serwer umożliwiający wymianę informacji o lokalizacji użytkowników.

Z tej samej strony można wyczytać, że Gandu ma być alternatywą dla oficjalnego Mobilnego Gadu-Gadu, które „jest płatne i pozbawione pewnych funkcji, np. rozmów konferencyjnych, archiwum rozmów„.

Program pozwala na geolokalizację użytkowników Gadu-Gadu. Włączając opcję geolokalizacji („Lokalizuj mnie” z menu kontekstowego listy kontaktów), użytkownik udostępnia innym użytkownikom GG możliwość dokładnej (w przypadku GPS) lub przybliżonej (CellID – na podstawie danych operatora) lokalizacji telefonu. Po wybraniu z listy kontaktów użytkownika wybieramy z menu kontekstowego opcję Lokalizuj. Jeśli wybrany kontakt używa geolokalizacji Gandu, jego lokalizacja zostanie zaznaczona na mapie Google w nowym oknie.

Gandu wyróżnia się również możliwością przesyłania plików (w tym także zdjęć zrobionych wbudowanym aparatem) między użytkownikami GG oraz obsługą konferencji. Do plusów można również zaliczyć obsługę grup, dość duże awatary z możliwością ich wyłączenia oraz zakładki w oknie rozmowy.

Gandu niestety nie korzysta ze zbyt wielu dobrodziejstw protokołu GG. Mimo, że przedstawia się serwerowi jako Gadu-Gadu 10, brakuje w nim nowych statusów, multilogowania oraz automatycznej synchronizacji listy, które to obsługiwane są przez konkurencyjne produkty. Użytkownika może również zirytować oddzielne powiadomienie systemowe dla każdej wiadomości. Aplikacja nadal jest w fazie beta, jednak twórcy zapowiadają wydanie w najbliższym czasie wersji finalnej.

Aplikację można pobrać z naszego działu download. Jeśli jesteś zainteresowany programem, możesz przeczytać również konspekt pracy inżynierskiej oraz prezentację projektu, a także dołączyć do FanPage’a aplikacji.

 

Gandu

Gandu Gandu Gandu

Przy okazji informujemy, że w Markecie pojawiła się nowa testowa wersja Mobilnego Gadu-Gadu oznaczona numerem 2.1 dostępna za darmo i bez abonamentu.

Gandu to kolejna po vCommunicatorze androidowa aplikacja obsługująca protokół Gadu-Gadu. Podobnie jak reszta tego typu produkcji, program jest darmowy. Od pozostałych aplikacji wyróżnia go jednak geneza. Piotr Spyra i Michał Urbaniak - autorzy Gandu - są studentami Politechniki Poznańskiej. Jako pracę inżynierską wybrali napisanie właśnie klienta Gadu-Gadu na platformę Android. Według strony projektu: Celem pracy jest zaimplementowanie protokołu Gadu-Gadu na platformę mobilną Android wraz z wykorzystaniem dostępnych funkcji systemu. Dodatkową funkcją realizowaną w Gandu będzie geolokalizacja użytkownika. W tym celu będzie zaimplementowany protokół oraz serwer umożliwiający wymianę informacji o lokalizacji użytkowników. Z tej samej strony można wyczytać, że Gandu ma być alternatywą dla oficjalnego Mobilnego Gadu-Gadu, które "jest płatne i pozbawione pewnych funkcji, np. rozmów konferencyjnych, archiwum rozmów". Program pozwala na geolokalizację użytkowników Gadu-Gadu. Włączając opcję geolokalizacji („Lokalizuj mnie” z menu kontekstowego listy kontaktów), użytkownik udostępnia innym użytkownikom GG możliwość dokładnej (w przypadku GPS) lub przybliżonej (CellID - na podstawie danych operatora) lokalizacji telefonu. Po wybraniu z listy kontaktów użytkownika wybieramy z menu kontekstowego opcję Lokalizuj. Jeśli wybrany kontakt używa geolokalizacji Gandu, jego lokalizacja zostanie zaznaczona na mapie Google w nowym oknie. Gandu wyróżnia się również możliwością przesyłania plików (w tym także zdjęć zrobionych wbudowanym aparatem) między użytkownikami GG oraz obsługą konferencji. Do plusów można również zaliczyć obsługę grup, dość duże awatary z możliwością ich wyłączenia oraz zakładki w oknie rozmowy. Gandu niestety nie korzysta ze zbyt wielu dobrodziejstw protokołu GG. Mimo, że przedstawia się serwerowi jako Gadu-Gadu 10, brakuje w nim nowych statusów, multilogowania oraz automatycznej synchronizacji listy, które to obsługiwane są przez konkurencyjne produkty. Użytkownika może również zirytować oddzielne powiadomienie systemowe dla każdej wiadomości. Aplikacja nadal jest w fazie beta, jednak twórcy zapowiadają wydanie w najbliższym czasie wersji finalnej. Aplikację można pobrać z naszego działu download. Jeśli jesteś zainteresowany programem, możesz przeczytać również konspekt pracy inżynierskiej oraz prezentację projektu, a także dołączyć do FanPage'a aplikacji.   Przy okazji informujemy, że w Markecie pojawiła się nowa testowa wersja Mobilnego Gadu-Gadu oznaczona numerem 2.1 dostępna za darmo i bez abonamentu.  - Gandu – nowy mobilny klient GG dla systemu Android
Kategorie: GG na komórki
Tagi: , ,
Komentarze z Facebooka
0 odpowiedzi na „Gandu – nowy mobilny klient GG dla systemu Android
  1. jak mozna sciagnac gg 10 bez wirósów i szybko???????

  2. Klient fajny, kilka błędów trzeba by poprawić, ale są na dobrej drodze. szkoda, że nie ma jakiegoś modułu sprawdzającego aktualizację…

  3. Gandu dostępne jest już na Markecie 🙂

Dodaj komentarz