Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

GG dla Modern UI w Windows 8/RT

Niespodziewanie, bez żadnego komunikatu prasowego lub choćby wzmianki na stronie GG.pl, GG Network opublikowało w Windows Store swojego klienta sieci GG dla Windows 8. Na ślad aplikacji trafił Soho (pozdrawiamy) w Windows Store dla Windows 8.

Już na wstępie widzimy wiele błędów w aplikacji. Między innymi nie wczytał się nasz awatar (powinien być w pierwszym kafelku w prawym górnym rogu) jak i awatary kilku osób z listy kontaktów.

Właściwie prócz rozmów i listy kontaktów program nic nie oferuje. Być może to stąd brak komunikatów prasowych na temat istnienia tej aplikacji? Nie mniej, warte odnotowania jest to, że aplikacja w ogóle powstaje na nową platformę Microsoftu. Błędy i braki jednak odzwierciedlają się w niskiej ocenie GG. Aplikacja często się wyłącza, nie posiada praktycznie żadnych ustawień, ani przede wszystkim nie obsługuje powiadomień, co w komunikatorze jest dość istotne. Klient przedstawia się serwerom GG jako „mgg1.0”, a więc jest to kolejna mobilna wersja popularnego komunikatora, zapewne dedykowana przyszłym tabletom z nowym systemem giganta z Redmond.

Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku Rozmownika. Ta aplikacja również dostępna dla użytkowników Windows 8, została stworzona przez Michała Krysińskiego kryjącego się w sieci pod pseudonimem Raximus. Ten student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego stworzył klienta GG, który w mojej prywatnej ocenia o wiele lepiej integruje się z systemem. Przede wszystkim posiada powiadomienia o nowych wiadomościach oraz (opcjonalnie) o zmianie statusu użytkownika.

Cieszy również fakt integracji z systemem w zakresie ustawień aplikacji, a jeszcze bardziej możliwość dopasowania kolorystyki programu:

Aplikacja posiada również archiwum, oraz opcje dotyczące zarządzania listą kontaktów (eksport/import, dodawanie i edycja wpisów na liście). Ponadto Rozmownik może działać w tle przy zablokowanym ekranie oraz w trybie Snap, gdzie możemy dzielić ekran aplikacji z inną aplikacją.

Rozmownik ma również swoje wady. Przede wszystkim bardzo podstawowa obsługa protokołu GG, a więc skorzystamy jedynie z podstawowych rozmów tekstowych, podobnie jak w oficjalnej aplikacji. Autor zapowiada jednak dodanie takich rzeczy jak przesyłanie plików i obrazków, multilogowanie, obsługa konferencji. Na korzyść Rozmownika w wyborze klienta GG przemawia także jego stabilność względem klienta oficjalnego. Jednak do czasu komercyjnej premiery Windows 8 czy urządzeń z tym systemem, obie aplikacje są raczej mało dostępną ciekawostką, więc jest jeszcze sporo czasu, aby wszystkie błędy w obu produktach naprawić.

Niespodziewanie, bez żadnego komunikatu prasowego lub choćby wzmianki na stronie GG.pl, GG Network opublikowało w Windows Store swojego klienta sieci GG dla Windows 8. Na ślad aplikacji trafił Soho (pozdrawiamy) w Windows Store dla Windows 8. Już na wstępie widzimy wiele błędów w aplikacji. Między innymi nie wczytał się nasz awatar (powinien być w pierwszym kafelku w prawym górnym rogu) jak i awatary kilku osób z listy kontaktów. Właściwie prócz rozmów i listy kontaktów program nic nie oferuje. Być może to stąd brak komunikatów prasowych na temat istnienia tej aplikacji? Nie mniej, warte odnotowania jest to, że aplikacja w ogóle powstaje na nową platformę Microsoftu. Błędy i braki jednak odzwierciedlają się w niskiej ocenie GG. Aplikacja często się wyłącza, nie posiada praktycznie żadnych ustawień, ani przede wszystkim nie obsługuje powiadomień, co w komunikatorze jest dość istotne. Klient przedstawia się serwerom GG jako "mgg1.0", a więc jest to kolejna mobilna wersja popularnego komunikatora, zapewne dedykowana przyszłym tabletom z nowym systemem giganta z Redmond. Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku Rozmownika. Ta aplikacja również dostępna dla użytkowników Windows 8, została stworzona przez Michała Krysińskiego kryjącego się w sieci pod pseudonimem Raximus. Ten student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego stworzył klienta GG, który w mojej prywatnej ocenia o wiele lepiej integruje się z systemem. Przede wszystkim posiada powiadomienia o nowych wiadomościach oraz (opcjonalnie) o zmianie statusu użytkownika. Cieszy również fakt integracji z systemem w zakresie ustawień aplikacji, a jeszcze bardziej możliwość dopasowania kolorystyki programu: Aplikacja posiada również archiwum, oraz opcje dotyczące zarządzania listą kontaktów (eksport/import, dodawanie i edycja wpisów na liście). Ponadto Rozmownik może działać w tle przy zablokowanym ekranie oraz w trybie Snap, gdzie możemy dzielić ekran aplikacji z inną aplikacją. Rozmownik ma również swoje wady. Przede wszystkim bardzo podstawowa obsługa protokołu GG, a więc skorzystamy jedynie z podstawowych rozmów tekstowych, podobnie jak w oficjalnej aplikacji. Autor zapowiada jednak dodanie takich rzeczy jak przesyłanie plików i obrazków, multilogowanie, obsługa konferencji. Na korzyść Rozmownika w wyborze klienta GG przemawia także jego stabilność względem klienta oficjalnego. Jednak do czasu komercyjnej premiery Windows 8 czy urządzeń z tym systemem, obie aplikacje są raczej mało dostępną ciekawostką, więc jest jeszcze sporo czasu, aby wszystkie błędy w obu produktach naprawić.  - GG dla Modern UI w Windows 8/RT
Kategorie: Alternatywne klienty GG, GG na komórki
Tagi: , , ,
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz