Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

GG Network usuwa nieoficjalny komunikator na Windows Phone

Czytelnicy serwisu Komunikatory.IM zapewne pamiętają artykuł informujący o pierwszym natywnym kliencie sieci GG jaki pojawił się na Windows Phone 7. Zaledwie kilka dni po jego publikacji autor aplikacji został zmuszony do usunięcia jej z Windows Phone Marketplace.Okazało się bowiem, że autor naruszył prawa GG Network w zakresie wykorzystania znaków towarowych: nazwy „Gadu” oraz logotypu pochodzącego z czasów GG 8.

Aktualnie jestem po rozmowie z prawnikiem GG Network S.A. i zgodnie z tym co ustaliliśmy usunąłem aplikację z Marketplace. Nie wiem jeszcze czy GG Network S.A. nie skieruje sprawy na drogę sądową, gdzie z góry jestem na przegranej pozycji. To już zależy od nich. – informuje na swojej stronie internetowej Ciunkos – autor Gadu dorzucając jednocześnie treść wiadomości jaką otrzymał w związku z naruszeniami.

Aplikacja dostępna była do pobrania przez 8 dni. W tym czasie udało się jej zdobyć ósme miejsce w rankingu najpopularniejszych aplikacji na polskim rynku. Przypomnijmy, że jak na razie nie ma oficjalnej aplikacji GG na telefony z systemem Windows Phone.

Czytelnicy serwisu Komunikatory.IM zapewne pamiętają artykuł informujący o pierwszym natywnym kliencie sieci GG jaki pojawił się na Windows Phone 7. Zaledwie kilka dni po jego publikacji autor aplikacji został zmuszony do usunięcia jej z Windows Phone Marketplace.Okazało się bowiem, że autor naruszył prawa GG Network w zakresie wykorzystania znaków towarowych: nazwy "Gadu" oraz logotypu pochodzącego z czasów GG 8. Aktualnie jestem po rozmowie z prawnikiem GG Network S.A. i zgodnie z tym co ustaliliśmy usunąłem aplikację z Marketplace. Nie wiem jeszcze czy GG Network S.A. nie skieruje sprawy na drogę sądową, gdzie z góry jestem na przegranej pozycji. To już zależy od nich. - informuje na swojej stronie internetowej Ciunkos - autor Gadu dorzucając jednocześnie treść wiadomości jaką otrzymał w związku z naruszeniami. Aplikacja dostępna była do pobrania przez 8 dni. W tym czasie udało się jej zdobyć ósme miejsce w rankingu najpopularniejszych aplikacji na polskim rynku. Przypomnijmy, że jak na razie nie ma oficjalnej aplikacji GG na telefony z systemem Windows Phone.  - GG Network usuwa nieoficjalny komunikator na Windows Phone
Kategorie: Alternatywne klienty GG
Tagi: , , ,
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz