Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

GG z wirtualnym dyskiem

Kolejna beta GG 11 przynosi ze sobą obsługę GG Dysku, na razie w podstawowym zakresie.

GG Dysk zapowiadaliśmy już wcześniej. Jest to usługa, w której użytkownik zyskuje wirtualną przestrzeń do przechowywania plików. Producent przygotował dla każdego użytkownika 3 GB miejsca. Dla porównania Dropbox oferuje jej 2 GB na starcie, jednak użytkownik może uzyskać aż do 8 GB przestrzeni za darmo.

Ikonka dysku w postaci otwartego foldera pojawiła się dzisiaj również w wersji przeglądarkowej GG, a także w wersji beta GG dla Androida. W dalszej kolejności w wersjach mobilnych komunikatora. W ramach dysku działa współdzielenie folderów – użytkownik może np. stworzyć folder dla rodziny i udostępnić jego zawartość tylko swoim najbliższym, podobnie np. folder dla  swojej klasy w szkole, do dyspozycji jest także tzw. folder publiczny – umieszczone w nim pliki można jednym kliknięciem udostępnić światu za pomocą unikatowego linku, nawet dla tych, którzy nie posiadają GG. Obecnie nie ma możliwości automatycznej synchronizacji plików jaką posiadają inne usługi tego typu, aczkolwiek docelowo się pojawi. Prędkość pobieranych plików przy naszych testach to obecnie ok. 120 kB/s, co przy dzisiejszych łączach nie jest zbyt dobrą prędkością.

Lista zmian GG 11.0.0.6174:

 • eksport archiwum lokalnego na serwery (ze starych wersji komunikatora)
 • aplikacja GG Dysk
 • poprawienie widoku załączników w archiwum
 • poprawna obsługa notyfikacji o zaproszeniu do kontaktu
 • poprawka obsługi zaproszeń do kontaktów, dla usuniętych z listy kontaktów
 • poprawka awatarów przy zaproszeniach do kontaktów
 • notyfikacje o poczcie
 • poprawka scrollbara w oknie rozmowy
 • poprawki obsługi ustawień
 • poprawka zdalnego wylogowania i zmiany statusów
 • klikalna koperta w trayu
 • poprawienie zachowania komunikatora po hibernacji
 • minimalna wielkość okna głównego zmieniona na 400 pikseli
 • poprawka crashy na Mac

Pobierz GG z obsługą dysku: Windows, Mac OS X, Android

Kolejna beta GG 11 przynosi ze sobą obsługę GG Dysku, na razie w podstawowym zakresie. GG Dysk zapowiadaliśmy już wcześniej. Jest to usługa, w której użytkownik zyskuje wirtualną przestrzeń do przechowywania plików. Producent przygotował dla każdego użytkownika 3 GB miejsca. Dla porównania Dropbox oferuje jej 2 GB na starcie, jednak użytkownik może uzyskać aż do 8 GB przestrzeni za darmo. Ikonka dysku w postaci otwartego foldera pojawiła się dzisiaj również w wersji przeglądarkowej GG, a także w wersji beta GG dla Androida. W dalszej kolejności w wersjach mobilnych komunikatora. W ramach dysku działa współdzielenie folderów – użytkownik może np. stworzyć folder dla rodziny i udostępnić jego zawartość tylko swoim najbliższym, podobnie np. folder dla  swojej klasy w szkole, do dyspozycji jest także tzw. folder publiczny – umieszczone w nim pliki można jednym kliknięciem udostępnić światu za pomocą unikatowego linku, nawet dla tych, którzy nie posiadają GG. Obecnie nie ma możliwości automatycznej synchronizacji plików jaką posiadają inne usługi tego typu, aczkolwiek docelowo się pojawi. Prędkość pobieranych plików przy naszych testach to obecnie ok. 120 kB/s, co przy dzisiejszych łączach nie jest zbyt dobrą prędkością. Lista zmian GG 11.0.0.6174: eksport archiwum lokalnego na serwery (ze starych wersji komunikatora) aplikacja GG Dysk poprawienie widoku załączników w archiwum poprawna obsługa notyfikacji o zaproszeniu do kontaktu poprawka obsługi zaproszeń do kontaktów, dla usuniętych z listy kontaktów poprawka awatarów przy zaproszeniach do kontaktów notyfikacje o poczcie poprawka scrollbara w oknie rozmowy poprawki obsługi ustawień poprawka zdalnego wylogowania i zmiany statusów klikalna koperta w trayu poprawienie zachowania komunikatora po hibernacji minimalna wielkość okna głównego zmieniona na 400 pikseli poprawka crashy na Mac Pobierz GG z obsługą dysku: Windows, Mac OS X, Android  - GG z wirtualnym dyskiem
Kategorie: Inne Usługi
Tagi:
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz