Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

GGApi – pierwsza odsłona

GG - Aplikacja prosi o dostęp do danych useraGG Network udostępnia do testów platformę GGAPI JS – dzięki niej, każdy twórca może w łatwy sposób osadzić aplikację w serwisie GG.pl. API składa się z dwóch podstawowych modułów:

  • GGAPI JS – interface w języku JavaScript pozwalający na publikację danych do lifestream’u
  • GGAPI REST – interface REST pozwalający otrzymać dostęp do danych użytkownika (za jego zgodą)

Aplikacja zewnętrzna w GG.pl to serwis WWW uruchamiany w ramce iframe pod adresem
http://www.gg.pl/#apps/ID
Gdzie ID jest unikalną nazwą aplikacji zdefiniowaną podczas jej rejestracji w serwisie http://dev.gg.pl. Aplikacja zewnętrzna powinna załączyć w kodzie swojej strony odpowiedni plik JavaScript (opis w dokumentacji) i już od tego momentu może publikować treści na pulpicie użytkownika.

Przykładowa aplikacja – znajduje się pod adresem http://www.gg.pl/#apps/moje_samopoczucie.

Developerzy, którzy zgłosili się w do testów wypełniając formularz, mają możliwość rejestrowania nowych aplikacji i testowania ich działania.

Kolejnym krokiem będzie uruchomienie zasobów GGAPI REST, które pozwoli developerom na dostęp do zasobów związanych z użytkownikiem. Przykład aplikacji wykorzystującej zasoby użytkownika znajduje się pod adresem http://www.gg.pl/#apps/znajomi.

Zapraszamy do tworzenia aplikacji.

GG Network udostępnia do testów platformę GGAPI JS - dzięki niej, każdy twórca może w łatwy sposób osadzić aplikację w serwisie GG.pl. API składa się z dwóch podstawowych modułów: GGAPI JS - interface w języku JavaScript pozwalający na publikację danych do lifestream'u GGAPI REST - interface REST pozwalający otrzymać dostęp do danych użytkownika (za jego zgodą) Aplikacja zewnętrzna w GG.pl to serwis WWW uruchamiany w ramce iframe pod adresemhttp://www.gg.pl/#apps/IDGdzie ID jest unikalną nazwą aplikacji zdefiniowaną podczas jej rejestracji w serwisie http://dev.gg.pl. Aplikacja zewnętrzna powinna załączyć w kodzie swojej strony odpowiedni plik JavaScript (opis w dokumentacji) i już od tego momentu może publikować treści na pulpicie użytkownika. Przykładowa aplikacja - znajduje się pod adresem http://www.gg.pl/#apps/moje_samopoczucie.Developerzy, którzy zgłosili się w do testów wypełniając formularz, mają możliwość rejestrowania nowych aplikacji i testowania ich działania.Kolejnym krokiem będzie uruchomienie zasobów GGAPI REST, które pozwoli developerom na dostęp do zasobów związanych z użytkownikiem. Przykład aplikacji wykorzystującej zasoby użytkownika znajduje się pod adresem http://www.gg.pl/#apps/znajomi.Zapraszamy do tworzenia aplikacji.  - GGApi – pierwsza odsłona
Kategorie: GG.pl
Tagi: ,
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz