Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

IM+ z obsługą GG

O IM+ wspominaliśmy już wcześniej. Ci co pamiętają tamten wpis wiedzą, że popularny multikomunikator nie obsługuje najpopularniejszej sieci w Polsce. Te osoby koniecznie powinny zapomnieć o tamtym fakcie.

Od wersji 6.4 IM+ zaczął obsługiwać sieć Gadu-Gadu. Niestety podobnie jak w przypadku pozostałych sieci, sieć GG jest obsługiwana przez serwer pośredniczący co jednak pozwala na wykorzystanie powiadomień typu Push – właśnie tego brakuje mi w oficjalnym kliencie GG. Taka zależność od zewnętrznego serwera odbiła się swego czasu czkawką użytkownikom Palringo. Ponadto w trybie push wiadomości wysłane do nas możemy odebrać tylko z poziomu komórki.

Ku naszemu zdziwieniu aplikacja obsługuje synchronizację wiadomości wychodzących, ale niestety to jedyna z obsługiwanych opcji w ramach multilogowania. Podobnie jak oficjalna aplikacja mobilna, nie jest możliwe natywne wysyłanie obrazków przez komunikator. W przypadku IM+ jednak obrazy wysyłane są przez zewnętrzny hosting plików, a nie przez sieć GG. Plik graficzny może odczytać każdy, kto zna jego adres w sieci. Aplikacja zgubi również wszystkie wysłane do nas obrazy i pliki. Mimo, iż IM+ jak i sieć GG obsługują status Nie Przeszkadzać to w sieci GG takiego statusu nie włączymy. Dostępne są jedynie 4 podstawowe statusy użytkownika. Aplikacja pobiera również awatary użytkowników na liście kontaktów, lecz nie wiemy czemu tylko dostępnych.

IM+ na Androida możecie pobrać z tego linku.

O IM+ wspominaliśmy już wcześniej. Ci co pamiętają tamten wpis wiedzą, że popularny multikomunikator nie obsługuje najpopularniejszej sieci w Polsce. Te osoby koniecznie powinny zapomnieć o tamtym fakcie. top.location.href='http://komunikatory.im/?p=987'; Od wersji 6.4 IM+ zaczął obsługiwać sieć Gadu-Gadu. Niestety podobnie jak w przypadku pozostałych sieci, sieć GG jest obsługiwana przez serwer pośredniczący co jednak pozwala na wykorzystanie powiadomień typu Push - właśnie tego brakuje mi w oficjalnym kliencie GG. Taka zależność od zewnętrznego serwera odbiła się swego czasu czkawką użytkownikom Palringo. Ponadto w trybie push wiadomości wysłane do nas możemy odebrać tylko z poziomu komórki. Ku naszemu zdziwieniu aplikacja obsługuje synchronizację wiadomości wychodzących, ale niestety to jedyna z obsługiwanych opcji w ramach multilogowania. Podobnie jak oficjalna aplikacja mobilna, nie jest możliwe natywne wysyłanie obrazków przez komunikator. W przypadku IM+ jednak obrazy wysyłane są przez zewnętrzny hosting plików, a nie przez sieć GG. Plik graficzny może odczytać każdy, kto zna jego adres w sieci. Aplikacja zgubi również wszystkie wysłane do nas obrazy i pliki. Mimo, iż IM+ jak i sieć GG obsługują status Nie Przeszkadzać to w sieci GG takiego statusu nie włączymy. Dostępne są jedynie 4 podstawowe statusy użytkownika. Aplikacja pobiera również awatary użytkowników na liście kontaktów, lecz nie wiemy czemu tylko dostępnych. IM+ na Androida możecie pobrać z tego linku.  - IM+ z obsługą GG
Kategorie: Alternatywne klienty GG
Tagi: ,
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz