Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Kolejne próby oszustw

Nie dawno w sieci pojawił się „nowy program, który sprawi, że nie będziesz musiał czytać wiadomości na GG, bo twój komunikator będzie ci je czytał na głos„. Niestety jest to kolejna próba wyłudzenia pieniędzy – za „program” trzeba zapłacić SMS-em.

Nie tak dawno informowaliśmy o próbie wyłudzenia pieniędzy na darmowym programie GG Tools i PowerGG. Tym razem, pod adresem www.nowegada9.pl znajdziemy stronę reklamującą program czytający nam nasze rozmowy na głos:
Możesz prowadzić rozmowę na GG nie patrząc na monitor. Jest to dobre rozwiązanie dla osób mających problem ze wzrokiem
Koszt tego dodatku to 23,18 zł – płatności dokonujemy SMSem… jednak o wysokości kosztów dowiadujemy się ze stopki strony, natomiast na w głównym panelu widnieje napis:

PROMOCJA: Pobierz program za
1zł (1,22 gr z VAT)
dokonujac płatnosci karta kredytowa lub przelewem. 

Program możesz również nabyć za SMS
Wpisz kod otrzymany w SMS:

Aby otrzymać kod dostępu
Wyslij SMS o tresci:
AFM pod numer 91999

Dziennikowi Internautów, który donosi o tej sytuacji, nie udało się skontaktować z obsługą serwisu pay-sms.pl, który oferuje wspomniane mikropłatności. Autorzy artykułu ustalili za to, że strona pay-sms.pl została umieszczona na liście witryn mających związek z podejrzanymi działaniami. Testy Google wykazały, że w ciągu ostatnich 90 dni „witryna pay-sms.pl prawdopodobnie funkcjonowała jako witryna pośrednicząca w rozpowszechnianiu wirusów„. www.nowegada9.pl nie powoduje pobrania i zainstalowania złośliwych aplikacji bez zgody użytkownika, jednak nie można tego samego powiedzieć o innych stronach obsługiwanych przez pay-sms.pl.

Strona ta nie jest nasza i w żaden sposób nikt z nami nic nie konsultował. Na stronie tej w sposób bezprawny wykorzystywana jest nasza marka i podejmiemy wszelkie działania prawne” – wypowiedź rzecznika prasowego GG Network daje nadzieję, że wzbudzająca wątpliwości witryna zostanie wkrótce zablokowana.

Nie dawno w sieci pojawił się "nowy program, który sprawi, że nie będziesz musiał czytać wiadomości na GG, bo twój komunikator będzie ci je czytał na głos". Niestety jest to kolejna próba wyłudzenia pieniędzy - za "program" trzeba zapłacić SMS-em. Nie tak dawno informowaliśmy o próbie wyłudzenia pieniędzy na darmowym programie GG Tools i PowerGG. Tym razem, pod adresem www.nowegada9.pl znajdziemy stronę reklamującą program czytający nam nasze rozmowy na głos: "Możesz prowadzić rozmowę na GG nie patrząc na monitor. Jest to dobre rozwiązanie dla osób mających problem ze wzrokiem" Koszt tego dodatku to 23,18 zł - płatności dokonujemy SMSem... jednak o wysokości kosztów dowiadujemy się ze stopki strony, natomiast na w głównym panelu widnieje napis: PROMOCJA: Pobierz program za 1zł (1,22 gr z VAT) dokonujac płatnosci karta kredytowa lub przelewem.  Program możesz również nabyć za SMS Wpisz kod otrzymany w SMS: Aby otrzymać kod dostępu Wyslij SMS o tresci: AFM pod numer 91999 Dziennikowi Internautów, który donosi o tej sytuacji, nie udało się skontaktować z obsługą serwisu pay-sms.pl, który oferuje wspomniane mikropłatności. Autorzy artykułu ustalili za to, że strona pay-sms.pl została umieszczona na liście witryn mających związek z podejrzanymi działaniami. Testy Google wykazały, że w ciągu ostatnich 90 dni "witryna pay-sms.pl prawdopodobnie funkcjonowała jako witryna pośrednicząca w rozpowszechnianiu wirusów". www.nowegada9.pl nie powoduje pobrania i zainstalowania złośliwych aplikacji bez zgody użytkownika, jednak nie można tego samego powiedzieć o innych stronach obsługiwanych przez pay-sms.pl. "Strona ta nie jest nasza i w żaden sposób nikt z nami nic nie konsultował. Na stronie tej w sposób bezprawny wykorzystywana jest nasza marka i podejmiemy wszelkie działania prawne" - wypowiedź rzecznika prasowego GG Network daje nadzieję, że wzbudzająca wątpliwości witryna zostanie wkrótce zablokowana.  - Kolejne próby oszustw
Kategorie: Bezpieczeństwo
Tagi:
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz