Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Microsoft przejmie Skype’a za ponad 8 mld USD

Microsoft przejmie Skype’a. Wartość transakcji może sięgnąć nawet 8,5 mld USD, pisze The Wall Street Journal.

Według dziennika, przejęcie spółki świadczącej usługę rozmów za pośrednictwem Internetu może zostać ogłoszone jeszcze we wtorek. Byłaby to największa akwizycja przeprowadzona przez Microsoft.

Skype był wystawiony na sprzedaż już od jakiegoś czasu. Planowano wprowadzenie spółki na giełdę. Gigaom.com pisze, że przejęciem Skype’a były zainteresowane także Facebook i Google. Microsoft pojawił się późno, ale okazał się skuteczny w negocjacjach. Do transakcji mieli przeć udziałowcy Skype’a – eBay i Silver Lake Partners.

Źródło: Legalne.Info

Microsoft przejmie Skype'a. Wartość transakcji może sięgnąć nawet 8,5 mld USD, pisze The Wall Street Journal. Według dziennika, przejęcie spółki świadczącej usługę rozmów za pośrednictwem Internetu może zostać ogłoszone jeszcze we wtorek. Byłaby to największa akwizycja przeprowadzona przez Microsoft. Skype był wystawiony na sprzedaż już od jakiegoś czasu. Planowano wprowadzenie spółki na giełdę. Gigaom.com pisze, że przejęciem Skype’a były zainteresowane także Facebook i Google. Microsoft pojawił się późno, ale okazał się skuteczny w negocjacjach. Do transakcji mieli przeć udziałowcy Skype’a - eBay i Silver Lake Partners. Źródło: Legalne.Info  - Microsoft przejmie Skype’a za ponad 8 mld USD
Kategorie: Alternatywne klienty GG
Tagi: ,
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz