Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Multilogowanie w sieci Gadu-Gadu

Trudno jednym zdaniem opisać nową funkcję w nowym, odświeżonym Mobilnym GG, można ją przyrównać do zasobów znanych z sieci Jabber. W związku z prowadzeniem nowej funkcji, część osób doświadczyła wczoraj błędy przy logowaniu do GG (mimo, że były dostępne, to nie mogły się połączyć).

Mobilne GG 3.10/4.5 beta 8 obsługuje od dzisiaj nową funkcjonalność: Multilogowanie. Najlepiej całość opisać na przykładzie:
Jestem zalogowany w sieci Gadu-Gadu za pomocą klienta na komputerze. W tym samym czasie loguję się na Mobilne Gadu-Gadu – w poprzednich wersjach z GG na komputerze by mnie wylogowało, teraz jestem zalogowany na obu klientach na raz.

Wiadomości jakie odbieram pojawią się na obu klientach na raz, natomiast wysyłane synchronizowane są tylko do klienta mobilnego (kwestia czasu, aż klient desktopowy obsłuży nową funkcjonalność).

Zmiany opisów są synchronizowane między wszystkimi klientami. Przetestuj sam: pobierz na komórkę dla każdej sieci lub dla GaduAIR

Uwaga! Pliki są w wersji beta, radzimy zgłaszać wszelkie błędy w tym temacie na forum

Aktualizacja 4.06.2010

Multilogowanie jest już obsługiwane przez WTW2, co ciekawe jest to pierwszy klient desktopowy, który obsługuje nową funkcję protokołu GG nawet przed samym GG 10. WTW2 nie obsługuje jednak synchronizacji statusów i opisów, mimo to, dzięki autorowi programu możecie przetestować nową funkcję bez kupna subskrybcji w Mobilnym GG.

Uwaga! Usługa mimo, że obowiązkowa, nie jest bezpieczna. Żaden oficjalny klient nie informuje o nowej sesji w sieci GG (na dzień 09.08.2010 – po ponad dwóch miesiącach istnienia funkcji), dzięki czemu możliwe jest podsłuchiwanie cudzych rozmów. Więcej na blogu Akcji Słońce.

Trudno jednym zdaniem opisać nową funkcję w nowym, odświeżonym Mobilnym GG, można ją przyrównać do zasobów znanych z sieci Jabber. W związku z prowadzeniem nowej funkcji, część osób doświadczyła wczoraj błędy przy logowaniu do GG (mimo, że były dostępne, to nie mogły się połączyć). Mobilne GG 3.10/4.5 beta 8 obsługuje od dzisiaj nową funkcjonalność: Multilogowanie. Najlepiej całość opisać na przykładzie:Jestem zalogowany w sieci Gadu-Gadu za pomocą klienta na komputerze. W tym samym czasie loguję się na Mobilne Gadu-Gadu - w poprzednich wersjach z GG na komputerze by mnie wylogowało, teraz jestem zalogowany na obu klientach na raz. Wiadomości jakie odbieram pojawią się na obu klientach na raz, natomiast wysyłane synchronizowane są tylko do klienta mobilnego (kwestia czasu, aż klient desktopowy obsłuży nową funkcjonalność). Zmiany opisów są synchronizowane między wszystkimi klientami. Przetestuj sam: pobierz na komórkę dla każdej sieci lub dla GaduAIR Uwaga! Pliki są w wersji beta, radzimy zgłaszać wszelkie błędy w tym temacie na forum Aktualizacja 4.06.2010 Multilogowanie jest już obsługiwane przez WTW2, co ciekawe jest to pierwszy klient desktopowy, który obsługuje nową funkcję protokołu GG nawet przed samym GG 10. WTW2 nie obsługuje jednak synchronizacji statusów i opisów, mimo to, dzięki autorowi programu możecie przetestować nową funkcję bez kupna subskrybcji w Mobilnym GG. Uwaga! Usługa mimo, że obowiązkowa, nie jest bezpieczna. Żaden oficjalny klient nie informuje o nowej sesji w sieci GG (na dzień 09.08.2010 - po ponad dwóch miesiącach istnienia funkcji), dzięki czemu możliwe jest podsłuchiwanie cudzych rozmów. Więcej na blogu Akcji Słońce.  - Multilogowanie w sieci Gadu-Gadu
Kategorie: Bezpieczeństwo, Sieć
Tagi: , , ,
Komentarze z Facebooka
0 odpowiedzi na „Multilogowanie w sieci Gadu-Gadu
 1. Super extra, tylko kiedy pojawi się coś na inne systemy ? O symbianie i WM2003 to już zapomnieli. Szkoda oj wielka. ;(

  Ale przyznam że multilogowanie działa również na symbianie choć jest cały czas ta sama wersja 😀 (2.12.6)

 2. "WTW2 nie obsługuje jednak synchronizacji statusów i opisów"

  Juz obsługuje, do poprawy!

 3. Miranda obsluguje to od momentu obslugi opcji przez serwery GG wiec nie specjalnegosadasd

 4. Bo do zalogowania sie na jeden numer specjalnej obsługi nie trzeba – to miranda obsługuje. To czego nie obsługuje (albo i nie obsługiwała) to synchronizacja wiadomości – co jest sensem tej opcji.

 5. dyskryminacja posiadaczy palmfonów ,dołaczam sie do acik ,kiedy wersja na windows mobile najlepiej z obsługą protokołu SIP

 6. przeraża mnie to, że co chwilę pojawia się informacja, że jestem zalogowany na innym komunikatorze, zmieniłem nawet hasło i dalej to samo.

 7. sprawdź na jakim IP jesteś zalogowany

 8. a czy osoba podsluc[!cenzor!]aca rozmowe widzi wiadomosci przychodzace i wychodzace ?

 9. WTF? "Usługa mimo, że obowiązkowa, nie jest bezpieczna." Czyli że wprowadzacie produkt który pozwala na podsłuchiwanie??? I jaką mam pewność, ze to ja jestem "tym drugim" a nie ktoś z zewnątrz?

 10. Jak sprawdzic gdzie zostalam "yalogowana"na gadu? Wiem ze ktos mi sie wlamal. Czy jest mozliwosc sprawdzenia miejsc, w ktorych bylo zalogowane moje gadu?

 11. Możecie mi wytłumaczyć jak z mojego kompa mogę zobaczyć wiadomości które pisze mój chłopak z kimś na gg 10? Chcę się dowiedzieć jak to zrobić bo nic nie kapuję z tym multilogowaniem. I czy jego archiwum bedzie się wtedy zapisywało na moim i na jego kompie? Proszę odp mi szybko !

Dodaj komentarz