Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

NKTalk już jest!

Jeśli założyć, że wyznacznikiem popularności komunikatorów jest ilość jego użytkowników, to właśnie GG w Polsce spadło na drugie miejsce. Niedawno NK.pl wydało własną aplikację dla Windows z komunikatorem NKTalk, co zapowiadaliśmy już w lutym tego roku. Przypomnijmy, GG Network chwali się ilością użytkowników na poziomie 10.5 miliona, NK.pl ponad 13 milionów.

Aplikacja jest napisana przy użyciu bibliotek Qt, więc w przyszłości możemy spodziewać się wydań pod takimi systemami jak Linux czy Mac OS X (niestety producent GG nie skorzystał z tej możliwości, mimo że od dwóch lat oficjalne wersje GG również wykorzystują te biblioteki).

Jak widać na screenie, dostępnych jest kilka zakładek:

 • Znajomi: lista naszych znajomych, z jej poziomu możemy otworzyć okno, w którym możemy ze znajomym porozmawiać, przejrzeć jego zdjęcia i powiadomienia go dotyczące
 • Profil: pod zakładką znajdziemy informacjęo ostanich gościach jacy nas odwiedzili
 • Newsy: właściwie ‚powiadomienia’
 • Poczta
 • Zdjęcia: najnowsze fotki dodane przez znajomych. Z poziomu odpowiedniego menu w aplikacji możemy wgrać również własne zdjęcia.

Sam komunikator pozwala korzystać z 4 statusów: Dostępny, Zaraz Wracam, Niewidoczny, Niepołączony.

Sam komunikator NKTalk od dawna jest dostępny w każdym kliencie sieci XMPP.

Aplikację NK.pl 1.0.16.454 można pobrać stąd.

 

Jeśli założyć, że wyznacznikiem popularności komunikatorów jest ilość jego użytkowników, to właśnie GG w Polsce spadło na drugie miejsce. Niedawno NK.pl wydało własną aplikację dla Windows z komunikatorem NKTalk, co zapowiadaliśmy już w lutym tego roku. Przypomnijmy, GG Network chwali się ilością użytkowników na poziomie 10.5 miliona, NK.pl ponad 13 milionów. Aplikacja jest napisana przy użyciu bibliotek Qt, więc w przyszłości możemy spodziewać się wydań pod takimi systemami jak Linux czy Mac OS X (niestety producent GG nie skorzystał z tej możliwości, mimo że od dwóch lat oficjalne wersje GG również wykorzystują te biblioteki). Jak widać na screenie, dostępnych jest kilka zakładek: Znajomi: lista naszych znajomych, z jej poziomu możemy otworzyć okno, w którym możemy ze znajomym porozmawiać, przejrzeć jego zdjęcia i powiadomienia go dotyczące Profil: pod zakładką znajdziemy informacjęo ostanich gościach jacy nas odwiedzili Newsy: właściwie 'powiadomienia' Poczta Zdjęcia: najnowsze fotki dodane przez znajomych. Z poziomu odpowiedniego menu w aplikacji możemy wgrać również własne zdjęcia. Sam komunikator pozwala korzystać z 4 statusów: Dostępny, Zaraz Wracam, Niewidoczny, Niepołączony. Sam komunikator NKTalk od dawna jest dostępny w każdym kliencie sieci XMPP. Aplikację NK.pl 1.0.16.454 można pobrać stąd.    - NKTalk już jest!
Kategorie: Alternatywne klienty GG
Tagi:
Komentarze z Facebooka
0 odpowiedzi na „NKTalk już jest!
 1. Dobry pomysł, nie trzeba włączac specjalnie NK, aby pogadac z kimś . 😀

 2. Wszystko było by ok gdyby NK Beta po zapisie hasła na dysku szyfrowało je a nie zostawiało gotowca :/

 3. o, nie da się mnie wybrać, może teraz : D
  EDIT : działa 🙂

  Jeśli ktoś miałby ochotę przejść na WTW to chętnie pomogę ogarnąć komunikator iż nie zawiera on w stanie surowym emotek, dźwięków ani innych zbędnych bajerów, choć oczywiście można to wszystko pododawać za pomocą pluginów mimo to wygląda przyzwoicie i co najważniejsze nie robi kawy, nie świeci się jak psu jaja, nie ma młynka do kawy i innych głupot a w pamięci siedzi 20 mb, nie 120 : D GG na priv 🙂

 4. ludzie, ONLY WTW or Aqq ewentualnie GG ale koniecznie z GG modem, nie promujcie tej DZIECINADY !

 5. Właśnie najważniejsze zdanie "[i][u]Jeśli założyć, że wyznacznikiem popularności komunikatorów jest ilość jego użytkowników[/u], to właśnie GG w Polsce spadło na drugie miejsce.[/i]"
  [b]Tylko użytkownikami komunikatora z automatu stają się wszyscy zarejestrowani w NK.pl co nie znaczy żę w ogóle korzystają tego komunikatora. [/b]

  To tak trochę jak z sieciami gsm które chwalą się że mają najwięcej użytkowników, w rzeczywistości mają najwięcej starterów, nie ważne że starter leży zapomniany gdzieś na dnie szuflady. Ale czym się chwalić jak operator na nich nie zarabia ;).

  Ale taki chwyt marketingowy na laików może zadziałać. Paradoksalnie jak do tej pory gg trzymało userów w swojej sieci, nie chęć zmiany na np. IRC ponieważ większość ludzi jest w GG:| I mniej spostrzegawczy mogą pójść za głosem "większości"=D.

  Ale moim na rynku jest miejsce dla obu komunikatorów. Ludzie mający konto na nk najwyżej będą używać obu komunikacji.

  PS. Plus że jest dostępny w każdym kliencie sieci XMPP.:]

Dodaj komentarz