Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

NKTalk otwarte na XMPP, póki co nieoficjalnie

NKTalkNKTalk – komunikator webowy dostępny w ramach serwisu NK.pl (dawniej Nasza-Klasa) pozwala na łączenie się z nim z zewnętrznego klienta, na razie nieoficjalnie.

Komunikator NKTalk był polską odpowiedzią na Facebook Chat, rodzimy odpowiednik jednak pozwala na przechowywanie wiadomości off-line. NK już w marcu 2010 zapowiedziało wydanie aplikacji pozwalającej na korzystanie z sieci w systemach Windows bez korzystania z przeglądarki – podobną możliwość oferuje już oddawna wspomniany Facebook Chat. Ponieważ obie usługi oparte są o protokół XMPP, istnieje możliwość połączenia się do sieci komunikatorów za pomocą odpowiedniego klienta, przy czym Facebook udostępnia informację o konfiguracji usługi oficjalnie, NK natomiast nie.

Okazuje się jednak, że z NKTalk można korzystać z każdego komunikatora obsługującego protokół XMPP, podając jako:

  • login: swój login w NK (ale nie mail!)
  • hasło: hasło do serwisu NK.pl
  • serwer: nktalk.pl
  • port 5222

Osobiście testowaliśmy usługę na komunikatorach WTW i AQQ. Serwer NKTalk obsługuje połączenia tylko w ramach własnej domeny (bez s2s). Usługa NKTalk powinna być włączona w ustawieniach konta. Przypominamy również, że NK nie udziela żadnych gwarancji na działanie usługi poza ich własną stroną internetową.

Dane logowania pochodzą z posta użytkownika Marcin Z. @ forum.aqq.eu

 

NKTalk - komunikator webowy dostępny w ramach serwisu NK.pl (dawniej Nasza-Klasa) pozwala na łączenie się z nim z zewnętrznego klienta, na razie nieoficjalnie. Komunikator NKTalk był polską odpowiedzią na Facebook Chat, rodzimy odpowiednik jednak pozwala na przechowywanie wiadomości off-line. NK już w marcu 2010 zapowiedziało wydanie aplikacji pozwalającej na korzystanie z sieci w systemach Windows bez korzystania z przeglądarki - podobną możliwość oferuje już oddawna wspomniany Facebook Chat. Ponieważ obie usługi oparte są o protokół XMPP, istnieje możliwość połączenia się do sieci komunikatorów za pomocą odpowiedniego klienta, przy czym Facebook udostępnia informację o konfiguracji usługi oficjalnie, NK natomiast nie. Okazuje się jednak, że z NKTalk można korzystać z każdego komunikatora obsługującego protokół XMPP, podając jako: login: swój login w NK (ale nie mail!) hasło: hasło do serwisu NK.pl serwer: nktalk.pl port 5222 Osobiście testowaliśmy usługę na komunikatorach WTW i AQQ. Serwer NKTalk obsługuje połączenia tylko w ramach własnej domeny (bez s2s). Usługa NKTalk powinna być włączona w ustawieniach konta. Przypominamy również, że NK nie udziela żadnych gwarancji na działanie usługi poza ich własną stroną internetową. Dane logowania pochodzą z posta użytkownika Marcin Z. @ forum.aqq.eu // wykopywarka wersja standardowa (72x65) var wykop_url=location.href;// Link do strony var wykop_title=document.title; // Tytuł strony (pobierany z ) var wykop_desc=encodeURIComponent('Przykładowy opis'); var widget_bg='FFFFFF'; var widget_type='normal'; var widget_url='http://www.wykop.pl/dataprovider/diggerwidget/?url='+(wykop_url)+'&title='+(wykop_title)+'&desc='+(wykop_desc)+'&bg='+(widget_bg)+'&type='+(widget_type); document.write('');   - NKTalk otwarte na XMPP, póki co nieoficjalnie
Kategorie: Alternatywne klienty GG
Tagi: ,
Komentarze z Facebooka
0 odpowiedzi na „NKTalk otwarte na XMPP, póki co nieoficjalnie
  1. GG Mod jest tylko modyfikacją do komunikatora GG 10 który protokołu XMPP nie obsługuje 🙂

    [url]http://gadunews.pl/downloads.php?cat_id=2&download_id=112[/url] -Ściągnij sobie AQQ,które ten protokół obsługuje 🙂

  2. niestety używając komunikator Pidgin nie potrafię się połączyć. Czy ktoś mógłby to potwierdzić?

Dodaj komentarz