Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Specjalny numer GG dla promocji Unii Europejskiej

Nowa, interaktywna forma komunikacji poprzez popularną sieć Gadu-Gadu ma zwiększyć świadomość Polaków odnośnie roli Unii Europejskiej w współczesnej polityce oraz wagi polskiej Prezydencji i możliwości politycznych, jakie ze sobą niesie. Projekt został w całości przygotowany przez studentów Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego skupionych wokół Forum Europejskiego – cyklu debat poświęconych tematyce integracji europejskiej.

Jesteśmy przekonani, że gdy w zasięgu kilku kliknięć znajdziemy dostęp do informacji o zawiłościach Traktatu Lizbońskiego, systemu prezydencji czy euro, Polacy będą podchodzili w sposób bardziej świadomy do swoich praw i obowiązków jako obywateli funkcjonujących w ramach Unii Europejskiej – tłumaczy Jakub Krupa z Forum Europejskiego.

GG Network, które podjęło współpracę z Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego, jest operatorem największej polskiej sieci komunikatorów internetowych, z której korzysta ponad 10 milionów aktywnych użytkowników.
To dla nas doskonały kanał dotarcia z informacjami o Unii Europejskiej. Chcemy, żeby ludzie byli świadomi funkcjonowania Unii i dopiero na tej podstawie klasyfikowali się jako euro entuzjaści lub eurosceptycy – popartej zrozumieniem tego, jak ta organizacja działa – dodaje Krupa. 
Przyznaliśmy symboliczny numer składający się z kilku cyfr 27, czyli liczby państw wchodzących obecnie w skład UE – mówi Jarek Rybus, rzecznik Gadu-Gadu. – Cieszymy się, że możemy w ten nowoczesny, ale i niezwykle popularny sposób przyczynić się do szerzenia wiedzy z zakresu UE nie tylko wśród młodych osób.

Aplikacja komputerowa typu bot, która została wykorzystana w numerze GG 27272727 zawiera zestaw haseł-kluczy, na podstawie których użytkownik będzie otrzymywał informacje zwrotne na dany temat. W podobny sposób z internautami komunikuje się przez GG m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego.

Warto zauważyć, że numer bota Centrum Europejskiego jest z nowej, wysokiej puli (powyżej 17 milionów), a więc komunikacja z nim będzie możliwa jedynie przy pomocy komunikatorów obsługujących nowy protokół GG (GG 7.7 i starsze wersje z botem się niestety niedogadają…), trudno zatem wierzyć, że GG Network bezinteresownie chce przyczynić się do „szerzenia wiedzy z zakresu UE nie tylko wśród młodych osób”.

Nowa, interaktywna forma komunikacji poprzez popularną sieć Gadu-Gadu ma zwiększyć świadomość Polaków odnośnie roli Unii Europejskiej w współczesnej polityce oraz wagi polskiej Prezydencji i możliwości politycznych, jakie ze sobą niesie. Projekt został w całości przygotowany przez studentów Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego skupionych wokół Forum Europejskiego – cyklu debat poświęconych tematyce integracji europejskiej. – Jesteśmy przekonani, że gdy w zasięgu kilku kliknięć znajdziemy dostęp do informacji o zawiłościach Traktatu Lizbońskiego, systemu prezydencji czy euro, Polacy będą podchodzili w sposób bardziej świadomy do swoich praw i obowiązków jako obywateli funkcjonujących w ramach Unii Europejskiej – tłumaczy Jakub Krupa z Forum Europejskiego. GG Network, które podjęło współpracę z Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego, jest operatorem największej polskiej sieci komunikatorów internetowych, z której korzysta ponad 10 milionów aktywnych użytkowników.– To dla nas doskonały kanał dotarcia z informacjami o Unii Europejskiej. Chcemy, żeby ludzie byli świadomi funkcjonowania Unii i dopiero na tej podstawie klasyfikowali się jako euro entuzjaści lub eurosceptycy – popartej zrozumieniem tego, jak ta organizacja działa – dodaje Krupa. - Przyznaliśmy symboliczny numer składający się z kilku cyfr 27, czyli liczby państw wchodzących obecnie w skład UE – mówi Jarek Rybus, rzecznik Gadu-Gadu. – Cieszymy się, że możemy w ten nowoczesny, ale i niezwykle popularny sposób przyczynić się do szerzenia wiedzy z zakresu UE nie tylko wśród młodych osób. Aplikacja komputerowa typu bot, która została wykorzystana w numerze GG 27272727 zawiera zestaw haseł-kluczy, na podstawie których użytkownik będzie otrzymywał informacje zwrotne na dany temat. W podobny sposób z internautami komunikuje się przez GG m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego. Warto zauważyć, że numer bota Centrum Europejskiego jest z nowej, wysokiej puli (powyżej 17 milionów), a więc komunikacja z nim będzie możliwa jedynie przy pomocy komunikatorów obsługujących nowy protokół GG (GG 7.7 i starsze wersje z botem się niestety niedogadają...), trudno zatem wierzyć, że GG Network bezinteresownie chce przyczynić się do "szerzenia wiedzy z zakresu UE nie tylko wśród młodych osób".  - Specjalny numer GG dla promocji Unii Europejskiej
Kategorie: Sieć
Tagi:
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz