Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Stanowisko GG Network w sprawie ACTA

W związku z toczącą się emocjonalną publiczną debatą na temat planowanego przez polski Rząd podpisania międzynarodowej umowy ACTA, spółka GG Network, której usługi sieciowe są wykorzystywane przez miliony polskich internautów, informuje:

  • GG opowiada się za poszanowaniem praw do własności intelektualnej,
  • Jednocześnie GG wyraża swój głęboki niepokój w związku z trybem, jaki został zastosowany podczas prac nad przygotowywaniem tego dokumentu, w tym brakiem konsultacji społecznych,
  • Dodatkowo zastrzeżenia budzą ogólne sformułowania zastosowane w tej umowie, budzące słusznie wśród internautów obawy, w jaki sposób później te zapisy zostaną wykorzystane. Brak precyzji w tak delikatnej materii może być powodem do obaw.

 

Z tej umowy może wykluć się zarówno dobre prawo, jak i przepisy rodem z Białorusi” – mówi Tomasz Jażdżyński, szef GG i dodaje: „Jesteśmy za poszanowaniem prawa w każdym jego aspekcie, ale stajemy też na stanowisku, że jakakolwiek regulacja Internetu, coraz bardziej potężnego medium, powinna być precyzyjna, dawać gwarancje poszanowania praw jednostki i odbywać się w ramach otwartego dialogu publicznego”.

W związku z toczącą się emocjonalną publiczną debatą na temat planowanego przez polski Rząd podpisania międzynarodowej umowy ACTA, spółka GG Network, której usługi sieciowe są wykorzystywane przez miliony polskich internautów, informuje: GG opowiada się za poszanowaniem praw do własności intelektualnej, Jednocześnie GG wyraża swój głęboki niepokój w związku z trybem, jaki został zastosowany podczas prac nad przygotowywaniem tego dokumentu, w tym brakiem konsultacji społecznych, Dodatkowo zastrzeżenia budzą ogólne sformułowania zastosowane w tej umowie, budzące słusznie wśród internautów obawy, w jaki sposób później te zapisy zostaną wykorzystane. Brak precyzji w tak delikatnej materii może być powodem do obaw.   „Z tej umowy może wykluć się zarówno dobre prawo, jak i przepisy rodem z Białorusi” – mówi Tomasz Jażdżyński, szef GG i dodaje: „Jesteśmy za poszanowaniem prawa w każdym jego aspekcie, ale stajemy też na stanowisku, że jakakolwiek regulacja Internetu, coraz bardziej potężnego medium, powinna być precyzyjna, dawać gwarancje poszanowania praw jednostki i odbywać się w ramach otwartego dialogu publicznego”.  - Stanowisko GG Network w sprawie ACTA
Kategorie: GG Network - Właściciel GG
Tagi:
Komentarze z Facebooka
0 odpowiedzi na „Stanowisko GG Network w sprawie ACTA
  1. To całe ACTA to są jakieś FARMAZONY i GŁUPOTY ! Ich juz je*ie na te mózgi zdrowo .. !!!! Poje*ańcy !!

  2. To całe ACTA to są jakieś FARMAZONY i GŁUPOTY ! Ich juz je*ie na te mózgi zdrowo .. Poje*ańcy

  3. jeszcze trochę a nam obroże pozakładają i będą sprawdzać kiedy sikamy …. PARANOJA =/ !!!

Dodaj komentarz