Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Szyfrowanie w GG 10

Po 7 latach od wstępnych implementacji oraz po 4 latach od zapowiedzi rzecznika prasowego GG Network, w kliencie GG pojawiło się szyfrowanie. Przypomnijmy, że do tej pory podsłuchanie rozmowy w sieci GG przy użyciu sniffera nie było większym problemem (np. program Cain + UAP). Samo szyfrowanie było jednym z postulatów pierwszej edycji Akcji Słońce. W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć protokół komunikacyjny bez możliwości szyfrowania.

Szyfrowanie działa tylko w kliencie GG 10 beta 10 (10784) i nowszych. Być może to właśnie wdrażanie szyfrowanego połączenia dla klienta GG 10 beta 10 spowodowało jego wyłączenie z sieci 21 marca 2010. Wykorzystano protokół SSL v3

Szyfrowanie wprowadzono pomimo, że w ogłoszonych wcześniej zapisach na szyfrowanie zgłosiło się zaledwie kilka tysięcy osób na kilka milionów użytkowników popularnego komunikatora.

– Uznaliśmy jednak, że szyfrowanie rozmów będzie standardem w GG 10, komunikatorze, który jest obecnie multimedialnym centrum komunikacji, bramą do wielu usług GG, a od dzisiaj centrum znacznie bezpieczniejszym i zapewniającym komfort korzystania czy to w pracy, czy w domu – mówi Jarek Rybus z GG Network S.A.

Prawdopodobnie jedynym (aktualnie) alternatywnym komunikatorem obsługującym szyfrowanie jest WTW2 0.7.71 (wydanie testowe)

Po 7 latach od wstępnych implementacji oraz po 4 latach od zapowiedzi rzecznika prasowego GG Network, w kliencie GG pojawiło się szyfrowanie. Przypomnijmy, że do tej pory podsłuchanie rozmowy w sieci GG przy użyciu sniffera nie było większym problemem (np. program Cain + UAP). Samo szyfrowanie było jednym z postulatów pierwszej edycji Akcji Słońce. W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć protokół komunikacyjny bez możliwości szyfrowania. Szyfrowanie działa tylko w kliencie GG 10 beta 10 (10784) i nowszych. Być może to właśnie wdrażanie szyfrowanego połączenia dla klienta GG 10 beta 10 spowodowało jego wyłączenie z sieci 21 marca 2010. Wykorzystano protokół SSL v3 Szyfrowanie wprowadzono pomimo, że w ogłoszonych wcześniej zapisach na szyfrowanie zgłosiło się zaledwie kilka tysięcy osób na kilka milionów użytkowników popularnego komunikatora. – Uznaliśmy jednak, że szyfrowanie rozmów będzie standardem w GG 10, komunikatorze, który jest obecnie multimedialnym centrum komunikacji, bramą do wielu usług GG, a od dzisiaj centrum znacznie bezpieczniejszym i zapewniającym komfort korzystania czy to w pracy, czy w domu – mówi Jarek Rybus z GG Network S.A. Prawdopodobnie jedynym (aktualnie) alternatywnym komunikatorem obsługującym szyfrowanie jest WTW2 0.7.71 (wydanie testowe)  - Szyfrowanie w GG 10
Kategorie: GG na PC
Tagi:
Komentarze z Facebooka
0 odpowiedzi na „Szyfrowanie w GG 10
  1. No nareszcie. pewnie bali się szturmu uższkodników!

  2. Te najważniejsze zmiany, to wprowadzają w iście błyskawicznym tępie. Jak tak dalej pójdzie, to ja chyba nie dożyję autoryzacji np., czy powiadamiania o pisaniu. Nie chcę nawet mówić o oparciu protokołu o XMPP i otwarciu go. To by było zbyt fajne.

  3. Szyfrowanie dodano,tylko pytanie : kto będzie chciał przebajerzone GG 10 ?

  4. Fajnie że dodali szyfrowanie ale powinno być ono dodane tak już z 6 wersji programu wstecz. "SSL w wersji nr 10 (DZIESIĘĆ). To nie jest powód do dumy. GG pokazuje porażki jako sukcesy 🙂 Hipokryzja!…"

  5. Szyfrowanie jest już przecież w WTW, więc nikt na GG10 nie jest skazany.

Dodaj komentarz