Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Telefon GG wystartował

O starcie nowej usługi głosowej GG Network wspominaliśmy w tym wpisie. Nowa usługa zastąpiła GaduNaGłos znane jeszcze z czasów GG 7.7. Jak „podmiana” usług działa w praktyce?

Zacznijmy może od stawek. Przede wszystkim koszt minuty połączenia z telefonem stacjonarnym w Polsce to 7 groszy, a z telefonem komórkowym 19 groszy. Stawki te są zatem niższe niż u operatora, który świadczy dla GG Network usługę Telefon GG. Czyżby znów do interesu dopłacano jak w przypadku GaduAIR?

Usługa świadczona jest przez EasyCall.pl, stąd panel do zarządzania kontem Telefonu GG do złudzenia przypomina panel usługi VoIPowego operatora. Z racji integracji z usługą GG zyskujemy jednak chociażby listę ostatnich rozmów podpisanych nazwami z naszej listy kontaktów w komunikatorze. Niestety, trochę też tracimy…

Względem odchodzącego GaduNaGłos, nowa usługa ma kilka braków. Zacznijmy od tego, że możemy dzwonić z komunikatora do sieci telefonicznej, ale nie w drugą stronę, chyba że mamy wykupiony numer telefonu, ale w NaGłos wystarczyło zadzwonić na odpowiedni numer telefonu i podać numer GG do którego chcemy zadzwonić (Publiczna Sieć Telefoniczna -> GG). Tu tracimy. Ponadto używając konta Telefonu GG w bramce VoIP również nie będziemy mogli zadzwonić do żadnej osoby korzystającej z GG. Nie działa zatem połączenie Telefon GG -> GG, w skrócie: możliwe są tylko połączenia TelefonGG -> Publiczna Sieć Telefoniczna. Przy wykupie numeru telefonu możliwe są połączenia zwrotne.

Usługa nie działa w starszych klientach GG, mimo, że używa się tam tego samego protokołu co w GaduNaGłos.

Pobierz GG 11 beta 28 z obsługą Telefonu GG: Windows | Mac OS X

O starcie nowej usługi głosowej GG Network wspominaliśmy w tym wpisie. Nowa usługa zastąpiła GaduNaGłos znane jeszcze z czasów GG 7.7. Jak "podmiana" usług działa w praktyce? Zacznijmy może od stawek. Przede wszystkim koszt minuty połączenia z telefonem stacjonarnym w Polsce to 7 groszy, a z telefonem komórkowym 19 groszy. Stawki te są zatem niższe niż u operatora, który świadczy dla GG Network usługę Telefon GG. Czyżby znów do interesu dopłacano jak w przypadku GaduAIR? Usługa świadczona jest przez EasyCall.pl, stąd panel do zarządzania kontem Telefonu GG do złudzenia przypomina panel usługi VoIPowego operatora. Z racji integracji z usługą GG zyskujemy jednak chociażby listę ostatnich rozmów podpisanych nazwami z naszej listy kontaktów w komunikatorze. Niestety, trochę też tracimy... Względem odchodzącego GaduNaGłos, nowa usługa ma kilka braków. Zacznijmy od tego, że możemy dzwonić z komunikatora do sieci telefonicznej, ale nie w drugą stronę, chyba że mamy wykupiony numer telefonu, ale w NaGłos wystarczyło zadzwonić na odpowiedni numer telefonu i podać numer GG do którego chcemy zadzwonić (Publiczna Sieć Telefoniczna -> GG). Tu tracimy. Ponadto używając konta Telefonu GG w bramce VoIP również nie będziemy mogli zadzwonić do żadnej osoby korzystającej z GG. Nie działa zatem połączenie Telefon GG -> GG, w skrócie: możliwe są tylko połączenia TelefonGG -> Publiczna Sieć Telefoniczna. Przy wykupie numeru telefonu możliwe są połączenia zwrotne. Usługa nie działa w starszych klientach GG, mimo, że używa się tam tego samego protokołu co w GaduNaGłos. Pobierz GG 11 beta 28 z obsługą Telefonu GG: Windows | Mac OS X  - Telefon GG wystartował
Kategorie: Gadu NaGłos/GaduAIR
Tagi: ,
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz