Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

TrayKot 0.2

Właśnie pojawiła się nowa wersja TrayKota oznaczona numerem 0.2. Długi czas oczekiwania na kolejną betę powinna wynagrodzić bardzo duża ilość ważnych zmian.

Dwie najważniejsze nowości to zapowiadane archiwum i emotki. Archiwum – póki co – jest dość proste i nie ma jeszcze żadnych bajerów takich jak wyszukiwarka. Zapisywane są zarówno rozmowy w parach, jak i konferencje. Rozmowę z archiwum można skopiować lub zapisać do pliku (na tej samej zasadzie, jak w oknie rozmowy).
Emotki zostały podzielone na paczki. Ich priorytet można ustawiać w ustawieniach wyglądu (w przypadku emotki powtarzającej się w kilku paczkach wyświetlana będzie ta z paczki o wyższym priorytecie). Niestety drobny zgrzyt wizualny (ramka) może pojawić się przy animowanych emotkach, jednak jest to błąd odrysowywania umiejscowiony w Javie i nic nie mogę na to poradzić. Standardowa paczka zawiera zawiera 17 najczęściej używanych emotek. Autor postanowił nie robić kopii wszystkich emotek z komunikatora Gadu-Gadu, ponieważ i tak większości z nich używa się bardzo rzadko.

Oprócz tych dwóch nowości wprowadzono wiele poprawek i usprawnień – m. in. w trybie kopiowania pojawił się pasek narzędzi, zwiększono szybkość przewijania w archiwum i oknie rozmowy. Poprawiono również sporo ważnych błędów.

Pełna lista zmian od wersji 0.1:

– Aktualizacja obsługi protokołu GG
– Linki wysłane podczas naszej nieobecności nie są cenzurowane przy włączonej synchronizacji kontaktów
– Podczas logowania do sieci GG hasło hashowane jest algorytmem SHA-1
– Poprawiono błąd: „Nieobsługiwany typ pakietu: 0x2c”
– Poprawiono wyświetlanie znaków „<„, „>” oraz „&”
– Na zakładce „Wygląd” okna ustawień dodano informację dotyczącą zmiany ikonek statusów.
– Usunięto wewnętrzną szarą ramkę z panelu rozmówców w konferencji
– Dodano archiwum wiadomości
– Drobna optymalizacja kodu
– Poprawiono działanie trybu kopiowania
– Dodano pasek narzędzi do okna trybu kopiowania
– Dodano możliwość zapisania rozmowy do pliku z trybu kopiowania do pliku
– Przy wyłączaniu programu okno trybu kopiowania zamyka się razem z pozostałymi
– Poprawiono błąd polegający na niedochodzeniu wiadomości konferencyjnych
– Dodano obsługię emotikon
– Poprawiono zastosowywanie ustawień sortowania kontaktów na liście
– Jeżeli okno TrayKota jest pod innym, nie wyskakuje już na pierwszy plan przy powiadomieniu
– Poprawiono odrysowywanie okienka powiadomień na systemach Linuksowych
– Zwiększono szybkość przewijania scrollem w oknie rozmowy i archiwum

– Poprawiono wylogowywanie

 

Pobierz: TrayKot 0.2

Właśnie pojawiła się nowa wersja TrayKota oznaczona numerem 0.2. Długi czas oczekiwania na kolejną betę powinna wynagrodzić bardzo duża ilość ważnych zmian.Dwie najważniejsze nowości to zapowiadane archiwum i emotki. Archiwum - póki co - jest dość proste i nie ma jeszcze żadnych bajerów takich jak wyszukiwarka. Zapisywane są zarówno rozmowy w parach, jak i konferencje. Rozmowę z archiwum można skopiować lub zapisać do pliku (na tej samej zasadzie, jak w oknie rozmowy).Emotki zostały podzielone na paczki. Ich priorytet można ustawiać w ustawieniach wyglądu (w przypadku emotki powtarzającej się w kilku paczkach wyświetlana będzie ta z paczki o wyższym priorytecie). Niestety drobny zgrzyt wizualny (ramka) może pojawić się przy animowanych emotkach, jednak jest to błąd odrysowywania umiejscowiony w Javie i nic nie mogę na to poradzić. Standardowa paczka zawiera zawiera 17 najczęściej używanych emotek. Autor postanowił nie robić kopii wszystkich emotek z komunikatora Gadu-Gadu, ponieważ i tak większości z nich używa się bardzo rzadko.Oprócz tych dwóch nowości wprowadzono wiele poprawek i usprawnień - m. in. w trybie kopiowania pojawił się pasek narzędzi, zwiększono szybkość przewijania w archiwum i oknie rozmowy. Poprawiono również sporo ważnych błędów.Pełna lista zmian od wersji 0.1:- Aktualizacja obsługi protokołu GG- Linki wysłane podczas naszej nieobecności nie są cenzurowane przy włączonej synchronizacji kontaktów- Podczas logowania do sieci GG hasło hashowane jest algorytmem SHA-1- Poprawiono błąd: "Nieobsługiwany typ pakietu: 0x2c"- Poprawiono wyświetlanie znaków "<", ">" oraz "&"- Na zakładce "Wygląd" okna ustawień dodano informację dotyczącą zmiany ikonek statusów.- Usunięto wewnętrzną szarą ramkę z panelu rozmówców w konferencji- Dodano archiwum wiadomości- Drobna optymalizacja kodu- Poprawiono działanie trybu kopiowania- Dodano pasek narzędzi do okna trybu kopiowania- Dodano możliwość zapisania rozmowy do pliku z trybu kopiowania do pliku- Przy wyłączaniu programu okno trybu kopiowania zamyka się razem z pozostałymi- Poprawiono błąd polegający na niedochodzeniu wiadomości konferencyjnych- Dodano obsługię emotikon- Poprawiono zastosowywanie ustawień sortowania kontaktów na liście- Jeżeli okno TrayKota jest pod innym, nie wyskakuje już na pierwszy plan przy powiadomieniu- Poprawiono odrysowywanie okienka powiadomień na systemach Linuksowych- Zwiększono szybkość przewijania scrollem w oknie rozmowy i archiwum - Poprawiono wylogowywanie   Pobierz: TrayKot 0.2  - TrayKot 0.2
Kategorie: Alternatywne klienty GG
Tagi:
Komentarze z Facebooka
0 odpowiedzi na „TrayKot 0.2

Dodaj komentarz