Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Uwaga na wirusa, można stracić numer GG

Karol Olszacki na swoim blogu ujawnia istnienie wirusa przejmującego dane do naszych kont GG. Ofiara otrzymuje od znajomego plik paulina.scr z zapytaniem „czy ją znasz?”. Otworzenie tego pliku powoduje wyświetlenie zdjęcia (po prawo) a potem infekcję. W rzeczywistości plik nie był jednak wysyłany przez znajomego ofiary, a przez bota/osobę, która przechwyciła jego numer. Wirus zmienia zarówno hasło jak i adres email do konta GG (możliwe, że do innych również).

Niestety obecnie złośliwy plik nie jest wykrywany przez żaden z programów antywirusowych, a także nie działa od razu. Należy zapamiętać bezwzględnie, aby nie uruchamiać żadnych plików z rozszerzeniem .scr, .exe, .com ani żadnych innych plików, co do których mamy wątpliwości.

Aby odzyskać dane do swojego konta należy zapoznać się z tym wątkiem na forum GG.

Źródło: olszak.tk

Karol Olszacki na swoim blogu ujawnia istnienie wirusa przejmującego dane do naszych kont GG. Ofiara otrzymuje od znajomego plik paulina.scr z zapytaniem "czy ją znasz?". Otworzenie tego pliku powoduje wyświetlenie zdjęcia (po prawo) a potem infekcję. W rzeczywistości plik nie był jednak wysyłany przez znajomego ofiary, a przez bota/osobę, która przechwyciła jego numer. Wirus zmienia zarówno hasło jak i adres email do konta GG (możliwe, że do innych również). Niestety obecnie złośliwy plik nie jest wykrywany przez żaden z programów antywirusowych, a także nie działa od razu. Należy zapamiętać bezwzględnie, aby nie uruchamiać żadnych plików z rozszerzeniem .scr, .exe, .com ani żadnych innych plików, co do których mamy wątpliwości. Aby odzyskać dane do swojego konta należy zapoznać się z tym wątkiem na forum GG. Źródło: olszak.tk  - Uwaga na wirusa, można stracić numer GG
Kategorie: Bezpieczeństwo
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz