Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Uważaj na phishing przez Gadu-Gadu

Jeden z Czytelników Dziennika Internautów natknął się na próbę phishingu w komunikatorze Gadu-Gadu. Zaniepokojony tą sytuację napisał do redakcji list. Redakcja DI poprosiła Jarosława Rybusa z GG Network o udzielenie porad dla naszych Czytelników jak zachować się w podobnych sytuacjach oraz gdzie zgłaszać podobne próby wyłudzenia danych.

Czytelnik DI otrzymał na GG wiadomość o treści:

 

,,Witam prosimy Państwa o przesłanie hasła oraz numer gadu gadu w celach konserwacji systemy GaduGadu. Po przez konserwację systemu gadugadu gwarantujemy Państwu jeszcze lepszą stabilność programu oraz bezpieczeństwo w sieci. Przesłane przez Państwa hasła oraz numery gadugadu będą zapisywane w nowym serwerze co zapewni bezpieczeństwo. Prosimy o jak najszybsze przesłanie tych danych – numer gg oraz hasła – od dnia 20.05.2009 r. stare systemy gg nie będą działać co wiąże się z utrata Państwa konta GaduGadu. Pozdrawiamy załoga administracji Gadu-Gadu SP Z.O.O z oddziałem w Warszawie.”

 

Dziennik Internautów skontaktował się z Jarosławem Rybusem, rzecznikiem prasowym GG Network. Pytaliśmy go jak często ekipa GG otrzymuje zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia danych oraz jak się zachować w takich sytuacjach.

Rzecznik GG potwierdza, że wiadomość którą otrzymał nasz Czytelnik jest oszustwem i nie jest autorstwa GG Network. Jarosław Rybus podkreśla, że jego firma nie komunikuje się w ten sposób z użytkownikami, jeśli chodzi o ich dane po czym dodaje:


,,Wielokrotnie uczulaliśmy na to i apelujemy o ostrożność. Prosimy na przyszłość użytkownika, który otrzyma taką wiadomość, o kontakt z nami pod mailem tech@gadu-gadu.pl – tam dowie się, czy jest to wiadomość oficjalna a ponadto to również dla nas cenna informacja, ponieważ w tych fałszywych wiadomościach posługuje się naszą marką w sposób nieuprawniony.”

 

Źródło: Di.com.pl

Jeden z Czytelników Dziennika Internautów natknął się na próbę phishingu w komunikatorze Gadu-Gadu. Zaniepokojony tą sytuację napisał do redakcji list. Redakcja DI poprosiła Jarosława Rybusa z GG Network o udzielenie porad dla naszych Czytelników jak zachować się w podobnych sytuacjach oraz gdzie zgłaszać podobne próby wyłudzenia danych. Czytelnik DI otrzymał na GG wiadomość o treści:   ,,Witam prosimy Państwa o przesłanie hasła oraz numer gadu gadu w celach konserwacji systemy GaduGadu. Po przez konserwację systemu gadugadu gwarantujemy Państwu jeszcze lepszą stabilność programu oraz bezpieczeństwo w sieci. Przesłane przez Państwa hasła oraz numery gadugadu będą zapisywane w nowym serwerze co zapewni bezpieczeństwo. Prosimy o jak najszybsze przesłanie tych danych - numer gg oraz hasła - od dnia 20.05.2009 r. stare systemy gg nie będą działać co wiąże się z utrata Państwa konta GaduGadu. Pozdrawiamy załoga administracji Gadu-Gadu SP Z.O.O z oddziałem w Warszawie."   Dziennik Internautów skontaktował się z Jarosławem Rybusem, rzecznikiem prasowym GG Network. Pytaliśmy go jak często ekipa GG otrzymuje zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia danych oraz jak się zachować w takich sytuacjach. Rzecznik GG potwierdza, że wiadomość którą otrzymał nasz Czytelnik jest oszustwem i nie jest autorstwa GG Network. Jarosław Rybus podkreśla, że jego firma nie komunikuje się w ten sposób z użytkownikami, jeśli chodzi o ich dane po czym dodaje: ,,Wielokrotnie uczulaliśmy na to i apelujemy o ostrożność. Prosimy na przyszłość użytkownika, który otrzyma taką wiadomość, o kontakt z nami pod mailem tech@gadu-gadu.pl - tam dowie się, czy jest to wiadomość oficjalna a ponadto to również dla nas cenna informacja, ponieważ w tych fałszywych wiadomościach posługuje się naszą marką w sposób nieuprawniony."   Źródło: Di.com.pl  - Uważaj na phishing przez Gadu-Gadu
Kategorie: Bezpieczeństwo
Tagi: , ,
Komentarze z Facebooka
0 odpowiedzi na „Uważaj na phishing przez Gadu-Gadu
  1. Co za debil rozsyła takie wiadomości? nie dość że nie wie jak nazywa się właściciel GG i jak się to pisze w ogóle, to jeszcze powtarza te zdania i robi literówki…

  2. Ja zawsze powtarzam:
    "Są ludzie – są idioci"
    Na tych drugich, radze uważać ;/

  3. Ale mi sie ydaje ze to grozi tylko skasowaniem numeru, niczym wiecej (no chyba ze ktos posluzy sie marka gg tak jak tutaj). No bo jesli po prostu powie ze jest adminem to zwykla proba wyludzenia numeru gg.
    Co za to grozi? Wg. mnie skaownie numeru gg.

Dodaj komentarz