Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Zagraniczne serwisy GG Network – DDoS na jeden z nich

Węsząc po sieci znów natknąłem się na ukraińskie klony serwisów GG Network. Przeglądając kolejne strony po ukraińsku trafiłem na taki oto news w serwisie Forumy (polskie fora.pl):

На портал forumy.com.ua сегодня ночью была совершена DDoS атака.
Приносим извинения за не работоспособность программного обеспечения. В течении 2-3 часов работа форумов будет восстановлена.

(Na portal forumy.com.ua przeprowadzono dziś atak DDoS
Przepraszamy za brak możliwości wykonania usługi. W ciągu 2-3 godzin fora zostaną przywrócone.)

Notka pochodzi z dnia 18 lutego 2010, natomiast 2 dni później mamy do czynienia z półgodzinną awarią sieci GG. Istotne jest tutaj to, że forum działa w ramach jednej infrastruktury sieciowej, ale niekoniecznie na tej samej maszynie, nie wiadomo ile więc atak ma i czy w ogóle coś ma wspólnego z dzisiejszymi awariami serwerów GG.


GG Network szykuje się na podbój Turcji, ale już w tym momencie otwarto pierwszy serwis na Rumunii. Jest to konkretnie Zbeng.Ro czyli rumuńska wersja Pykam.pl. Różni się ona od pierwowzoru inną skórką, łatwo ją jednak można zmienić w polu Schimbă tema. Obywatele Rumunii zapewne jeszcze trochę jednak poczekają na mobilne gry od GG znane polskim graczom.


Wróćmy jednak do Ukrainy… Pamiętacie, gdy pisaliśmy o bardziej rozwiniętym kliencie desktopowym na Ukrainie? W Mobilnym GG Java na Ukrainie istnieje możliwość zmiany skórki z poziomu ustawień komunikatora. W Polsce nie ma takiej możliwości – jeśli chcemy zmienić skórkę, musimy się zalogować na stronę konto.gadu-gadu.pl i ją wykupić… Oczywiście nikogo to nie dziwi, gdyż polityka spółki wobec Ukrainy jest zupełnie inna.

Węsząc po sieci znów natknąłem się na ukraińskie klony serwisów GG Network. Przeglądając kolejne strony po ukraińsku trafiłem na taki oto news w serwisie Forumy (polskie fora.pl): На портал forumy.com.ua сегодня ночью была совершена DDoS атака.Приносим извинения за не работоспособность программного обеспечения. В течении 2-3 часов работа форумов будет восстановлена. (Na portal forumy.com.ua przeprowadzono dziś atak DDoS. Przepraszamy za brak możliwości wykonania usługi. W ciągu 2-3 godzin fora zostaną przywrócone.) Notka pochodzi z dnia 18 lutego 2010, natomiast 2 dni później mamy do czynienia z półgodzinną awarią sieci GG. Istotne jest tutaj to, że forum działa w ramach jednej infrastruktury sieciowej, ale niekoniecznie na tej samej maszynie, nie wiadomo ile więc atak ma i czy w ogóle coś ma wspólnego z dzisiejszymi awariami serwerów GG. GG Network szykuje się na podbój Turcji, ale już w tym momencie otwarto pierwszy serwis na Rumunii. Jest to konkretnie Zbeng.Ro czyli rumuńska wersja Pykam.pl. Różni się ona od pierwowzoru inną skórką, łatwo ją jednak można zmienić w polu Schimbă tema. Obywatele Rumunii zapewne jeszcze trochę jednak poczekają na mobilne gry od GG znane polskim graczom. Wróćmy jednak do Ukrainy... Pamiętacie, gdy pisaliśmy o bardziej rozwiniętym kliencie desktopowym na Ukrainie? W Mobilnym GG Java na Ukrainie istnieje możliwość zmiany skórki z poziomu ustawień komunikatora. W Polsce nie ma takiej możliwości - jeśli chcemy zmienić skórkę, musimy się zalogować na stronę konto.gadu-gadu.pl i ją wykupić... Oczywiście nikogo to nie dziwi, gdyż polityka spółki wobec Ukrainy jest zupełnie inna.  - Zagraniczne serwisy GG Network – DDoS na jeden z nich
Kategorie: Bezpieczeństwo, GG Network - Właściciel GG
Tagi:
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz