Nasza-Klasa.pl, jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych w Polsce jeszcze w tym roku zaatakuje rynek komunikatorów internetowych. Czy nowy produkt będzie zagrożeniem dla Gadu-Gadu?
Szykuje się gorąca końcówka roku na polskim rynku internetowym. Od dawna mówi się o uruchomieniu komunikatora internetowego przez portal Nasza-Klasa.pl. Dziś już wiadomo, ze prace nad nowym produktem są zaawansowane i wkrótce ujrzy on światło dzienne.
– Za miesiąc chcemy uruchomić testy nowej usługi. Sam komunikator jeszcze w tym roku – mówi serwisowi Wyborcza.biz Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu Naszej-klasy ds. marketingu i PR.
Na początek komunikator Nktalk będzie działał jedynie w przeglądarce internetowej, po zalogowaniu na konto w Naszej-klasie.
Jak mówi Kaznowski, spółka jeszcze nie zdecydowała, czy udostępni Nktalk w wersji programu, który można ściągnąć na dysk komputera (od tego zaczynało Gadu-Gadu, obecny lider komunikatorów w Polsce).
– Będziemy obserwować zachowania użytkowników i na tej podstawie podejmiemy decyzję – mówi Kaznowski. Jego zdaniem jednak tego typu oprogramowanie jest czymś przestarzałym. – Obecnie firmy takie jak Google czy Microsoft skłaniają się ku temu, że cały system operacyjny będzie oparty o przeglądarkę internetową. I my też zaczynamy myśleć o internecie, jak o hardwarze, komputerze, na którym działają inne aplikacje – dodaje.
Spółka nie ujawnia, na ile użytkowników liczy – zwykle przy uruchomianiu nowych usług szacuje, że będzie z nich korzystać przynajmniej 10 proc. użytkowników (według Megapanelu Nasza-klasa ma ich ok. 11,6 mln, wg własnych danych – 13,5 mln). Jednak tego typu komunikatory zamknięte wewnątrz serwisu nie cieszą się na razie zbyt dużą popularnością – np. w serwisie Sympatia z komunikatora Flircik korzysta ok. 20 tys. osób.
Kaznowski ucieka też od porównań z konkurencją – Gadu-Gadu czy Skype’em.
– Nie myślimy w ten sposób, że komuś Nktalk odbierze internautów. Mamy cel, by Naszą-klasę przekształcić w platformę komunikacyjną i oferować użytkownikom nowe narzędzia do komunikacji – mówi.
Według Kaznowskiego, Nktalk będzie też można połączyć z innymi serwisami – ale dopiero w kolejnych wersjach aplikacji.
Spółka we wrześniu uruchomiła Śledzika, usługę zbliżoną do serwisu mikrobloginowego Twittera czy Facebooka. Po dwóch tygodniach od startu, średnia liczba wpisów dziennie waha się w okolicach 1 mln. (Qrix: prawdopodobnie 900 tys. to łańcuszki z prośbą o usunięcie śledzika).
Wyborcza.biz
Nasza-Klasa.pl, jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych w Polsce jeszcze w tym roku zaatakuje rynek komunikatorów internetowych. Czy nowy produkt będzie zagrożeniem dla Gadu-Gadu?
Szykuje się gorąca końcówka roku na polskim rynku internetowym. Od dawna mówi się o uruchomieniu komunikatora internetowego przez portal Nasza-Klasa.pl. Dziś już wiadomo, ze prace nad nowym produktem są zaawansowane i wkrótce ujrzy on światło dzienne.- Za miesiąc chcemy uruchomić testy nowej usługi. Sam komunikator jeszcze w tym roku - mówi serwisowi Wyborcza.biz Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu Naszej-klasy ds. marketingu i PR.Na początek komunikator Nktalk będzie działał jedynie w przeglądarce internetowej, po zalogowaniu na konto w Naszej-klasie.Jak mówi Kaznowski, spółka jeszcze nie zdecydowała, czy udostępni Nktalk w wersji programu, który można ściągnąć na dysk komputera (od tego zaczynało Gadu-Gadu, obecny lider komunikatorów w Polsce).- Będziemy obserwować zachowania użytkowników i na tej podstawie podejmiemy decyzję - mówi Kaznowski. Jego zdaniem jednak tego typu oprogramowanie jest czymś przestarzałym. - Obecnie firmy takie jak Google czy Microsoft skłaniają się ku temu, że cały system operacyjny będzie oparty o przeglądarkę internetową. I my też zaczynamy myśleć o internecie, jak o hardwarze, komputerze, na którym działają inne aplikacje - dodaje. Spółka nie ujawnia, na ile użytkowników liczy - zwykle przy uruchomianiu nowych usług szacuje, że będzie z nich korzystać przynajmniej 10 proc. użytkowników (według Megapanelu Nasza-klasa ma ich ok. 11,6 mln, wg własnych danych - 13,5 mln). Jednak tego typu komunikatory zamknięte wewnątrz serwisu nie cieszą się na razie zbyt dużą popularnością - np. w serwisie Sympatia z komunikatora Flircik korzysta ok. 20 tys. osób. Kaznowski ucieka też od porównań z konkurencją - Gadu-Gadu czy Skype'em. - Nie myślimy w ten sposób, że komuś Nktalk odbierze internautów. Mamy cel, by Naszą-klasę przekształcić w platformę komunikacyjną i oferować użytkownikom nowe narzędzia do komunikacji - mówi. Według Kaznowskiego, Nktalk będzie też można połączyć z innymi serwisami - ale dopiero w kolejnych wersjach aplikacji.Spółka we wrześniu uruchomiła Śledzika, usługę zbliżoną do serwisu mikrobloginowego Twittera czy Facebooka. Po dwóch tygodniach od startu, średnia liczba wpisów dziennie waha się w okolicach 1 mln. (Qrix: prawdopodobnie 900 tys. to łańcuszki z prośbą o usunięcie śledzika).
Wyborcza.biz
- NKTalk jeszcze w tym roku, pierwsze testy za miesiąc
[gg][/gg];)