Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Polacy tworzą ikony Internetu

Według danych danych CBOS 45 proc. Polaków regularnie korzysta z Internetu. Na tle średniej europejskiej to słaby wynik – w UE jesteśmy na dalekim 22 miejscu. Jest więc przestrzeń do nadrabiania zaległości. A jak wygląda aktywność Polaka – internauty dziś? 67 proc. badanych deklaruje, że Internet służy głównie jako źródło informacji oraz narzędzie do kontaktu z innymi. Większość osób pracujących przed komputerem nie wyobraża sobie pracy bez dostępu do Internetu i komunikatorów.

Komunikatory internetowe są coraz popularniejsze, ponieważ ułatwiają kontakt, usprawniają pracę i pozwalają zaoszczędzić na rachunkach telefonicznych. Są dostępne i łatwe w obsłudze. Z Gadu-Gadu korzysta już co drugi polski internauta. Mając nr GG możemy za darmo komunikować się tekstowo i głosowo z kilkoma milionami osób. To doskonała alternatywa dla telefonii i innych form kontaktu – mówi Jarosław Rybus, rzecznik prasowy GG Network.

Kolejna aktywność polskiego internauty to poszukiwanie rozrywki, czytanie plotek i ciekawostek ze świata. Internetowi ciekawscy stanowią, aż 65 proc. badanych. Koncentrują się oni wokół serwisów społecznościowych, jak Nasza Klasa; plotkarskich oraz portalach bazujących na ciekawostkach w Internecie, np. wykop.pl. Ta grupa internautów współtworzy przestrzeń Web 2.0. czyli projekty internetowe, w których treści niemal w całości generowane są przez użytkowników.

Co w przyszłości?
W sieci będziemy spędzać coraz więcej czasu. Przestrzeń ta pozwoli nam załatwiać wiele spraw urzędowych, robić zakupy, zamawiać usługi, oglądać telewizję. Sieć dostarczy coraz lepsze narzędzia do komunikacji, co będzie miało wpływ na sposoby budowania relacji ze znajomymi. W przyszłości przeciętny Polak spędzać będzie w Internecie co najmniej kilka godzin dziennie. Prognozę tę wzmacnia tempo, w jakim rośnie popularność projektów internetowych, takich jak wspomniane Gadu-Gadu, fruli.pl, wykop.pl czy nasza-klasa.pl.

Według danych danych CBOS 45 proc. Polaków regularnie korzysta z Internetu. Na tle średniej europejskiej to słaby wynik - w UE jesteśmy na dalekim 22 miejscu. Jest więc przestrzeń do nadrabiania zaległości. A jak wygląda aktywność Polaka - internauty dziś? 67 proc. badanych deklaruje, że Internet służy głównie jako źródło informacji oraz narzędzie do kontaktu z innymi. Większość osób pracujących przed komputerem nie wyobraża sobie pracy bez dostępu do Internetu i komunikatorów. - Komunikatory internetowe są coraz popularniejsze, ponieważ ułatwiają kontakt, usprawniają pracę i pozwalają zaoszczędzić na rachunkach telefonicznych. Są dostępne i łatwe w obsłudze. Z Gadu-Gadu korzysta już co drugi polski internauta. Mając nr GG możemy za darmo komunikować się tekstowo i głosowo z kilkoma milionami osób. To doskonała alternatywa dla telefonii i innych form kontaktu - mówi Jarosław Rybus, rzecznik prasowy GG Network. Kolejna aktywność polskiego internauty to poszukiwanie rozrywki, czytanie plotek i ciekawostek ze świata. Internetowi ciekawscy stanowią, aż 65 proc. badanych. Koncentrują się oni wokół serwisów społecznościowych, jak Nasza Klasa; plotkarskich oraz portalach bazujących na ciekawostkach w Internecie, np. wykop.pl. Ta grupa internautów współtworzy przestrzeń Web 2.0. czyli projekty internetowe, w których treści niemal w całości generowane są przez użytkowników.Co w przyszłości?W sieci będziemy spędzać coraz więcej czasu. Przestrzeń ta pozwoli nam załatwiać wiele spraw urzędowych, robić zakupy, zamawiać usługi, oglądać telewizję. Sieć dostarczy coraz lepsze narzędzia do komunikacji, co będzie miało wpływ na sposoby budowania relacji ze znajomymi. W przyszłości przeciętny Polak spędzać będzie w Internecie co najmniej kilka godzin dziennie. Prognozę tę wzmacnia tempo, w jakim rośnie popularność projektów internetowych, takich jak wspomniane Gadu-Gadu, fruli.pl, wykop.pl czy nasza-klasa.pl.  - Polacy tworzą ikony Internetu
Kategorie: Sieć
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz