W internecie zaroiło się od ogłoszeń sprzedaży numerów komunikatora Gadu-Gadu. Cena za te krótkie i łatwe do zapamiętania numery sięga nawet kilkuset złotych. „Proceder jest nielegalny, wszystkie numery, których sprzedaż udaje się wykryć, są blokowane” – ostrzega rzecznik GG Jarosław Rybus.
„Mam w sprzedaży kilka ładnych, pięciocyfrowych numerków gg. Cena za jeden wynosi 50-100 zł (w zależności od układu cyferek). Posiadam również dwa numery, które różnią sie tylko jedną, ostatnią cyfrą np. 90901 i 90902. Cena za nie to 350 pln. Uważam, że będą to idealne numerki dla ludzi prowadzących biznes IT, zatrudniających konsultantów, sklepy internetowe i dla zakochanych – jeden dla ciebie drugi dla niej.” |
Takie właśnie ogłoszenia znaleźć można w sieci. Z GG korzysta ponad 6 milionów osób, dlatego posiadanie „złotego” numeru składającego się z czterech – pięciu cyfr jest bardzo łakomym kąskiem dla każdego usera.
6. Wyłącznie Operator jest uprawniony do przyznawania numerów identyfikacyjnych w ramach komunikatora Gadu-Gadu (zwanych dalej „Numerami Użytkownika”) Użytkownikom. Operator ma prawo do określania według własnego uznania zasad dotyczących charakteru, treści i ewentualnej ciągłości numeracyjnej Numerów Użytkowników w szczególności określania ilości, charakteru, formy i rodzajów znaków wchodzących w skład Numerów Użytkowników. Numery Użytkownika stanowią własność Operatora, zaś Użytkownik jest uprawniony do korzystania z przydzielonego mu Numeru Użytkownika wyłącznie w celu korzystania z usług komunikatora Gadu-Gadu na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie oraz w Licencji. Użytkownik nie jest uprawniony do zbywania Numeru Użytkownika, odstępowania prawa do korzystania z Numeru Użytkownika innej osobie lub dysponowania Numerem Użytkownika w inny sposób na podstawie jakiejkolwiek czynności prawnej. Także podjęcie próby zbycia Numeru Użytkownika, w szczególności złożenie oferty zbycia Numeru Użytkownika, bądź zamieszczenie takiej oferty na aukcji internetowej stanowić będzie naruszenie niniejszego Regulaminu. |
Handel Numerami jednak jest niezgodny z regulaminem GG. „Sprzedaży numerów zabrania nasz regulamin. Dlatego na bieżąco monitorujemy czarny rynek handlu numerkami i staramy się każdy przypadek od razu blokować” – mówi rzecznik prasowy GG Network S.A. Jarosław Rybus.
Nielegalny proceder zaczął rozwijać się na początku 2006 roku, kiedy administracja GG ograniczyła nowym użytkownikom uzyskanie numeru trzy- i czterocyfrowego. Złote numery są aktualnie wykorzystywane w celach marketingowych. Na przykład Lech Wałęsa posiada złoty, czterocyfrowy i w dodatku symboliczny numer GG – 1980, z Muzeum Powstania Warszawskiego można porozmawiać pod numerem 1944, a z Dodą – 7878.
W internecie zaroiło się od ogłoszeń sprzedaży numerów komunikatora Gadu-Gadu. Cena za te krótkie i łatwe do zapamiętania numery sięga nawet kilkuset złotych. "Proceder jest nielegalny, wszystkie numery, których sprzedaż udaje się wykryć, są blokowane" - ostrzega rzecznik GG Jarosław Rybus.
"Mam w sprzedaży kilka ładnych, pięciocyfrowych numerków gg. Cena za jeden wynosi 50-100 zł (w zależności od układu cyferek). Posiadam również dwa numery, które różnią sie tylko jedną, ostatnią cyfrą np. 90901 i 90902. Cena za nie to 350 pln. Uważam, że będą to idealne numerki dla ludzi prowadzących biznes IT, zatrudniających konsultantów, sklepy internetowe i dla zakochanych - jeden dla ciebie drugi dla niej."
Takie właśnie ogłoszenia znaleźć można w sieci. Z GG korzysta ponad 6 milionów osób, dlatego posiadanie "złotego" numeru składającego się z czterech - pięciu cyfr jest bardzo łakomym kąskiem dla każdego usera.
6. Wyłącznie Operator jest uprawniony do przyznawania numerów identyfikacyjnych w ramach komunikatora Gadu-Gadu (zwanych dalej "Numerami Użytkownika") Użytkownikom. Operator ma prawo do określania według własnego uznania zasad dotyczących charakteru, treści i ewentualnej ciągłości numeracyjnej Numerów Użytkowników w szczególności określania ilości, charakteru, formy i rodzajów znaków wchodzących w skład Numerów Użytkowników. Numery Użytkownika stanowią własność Operatora, zaś Użytkownik jest uprawniony do korzystania z przydzielonego mu Numeru Użytkownika wyłącznie w celu korzystania z usług komunikatora Gadu-Gadu na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie oraz w Licencji. Użytkownik nie jest uprawniony do zbywania Numeru Użytkownika, odstępowania prawa do korzystania z Numeru Użytkownika innej osobie lub dysponowania Numerem Użytkownika w inny sposób na podstawie jakiejkolwiek czynności prawnej. Także podjęcie próby zbycia Numeru Użytkownika, w szczególności złożenie oferty zbycia Numeru Użytkownika, bądź zamieszczenie takiej oferty na aukcji internetowej stanowić będzie naruszenie niniejszego Regulaminu.
Handel Numerami jednak jest niezgodny z regulaminem GG. "Sprzedaży numerów zabrania nasz regulamin. Dlatego na bieżąco monitorujemy czarny rynek handlu numerkami i staramy się każdy przypadek od razu blokować" - mówi rzecznik prasowy GG Network S.A. Jarosław Rybus.
Nielegalny proceder zaczął rozwijać się na początku 2006 roku, kiedy administracja GG ograniczyła nowym użytkownikom uzyskanie numeru trzy- i czterocyfrowego. Złote numery są aktualnie wykorzystywane w celach marketingowych. Na przykład Lech Wałęsa posiada złoty, czterocyfrowy i w dodatku symboliczny numer GG - 1980, z Muzeum Powstania Warszawskiego można porozmawiać pod numerem 1944, a z Dodą - 7878.
- Handel numerami Gadu-Gadu