Zaloguj | Nowe konto

Niestety jesteśmy kolejnym serwisem internetowym, który wykorzystuje mechanizm ciasteczek (cookies), więc musimy Cię poinformować o tym (czuj się poinformowany/a). Jeśli nie chcesz, aby ciasteczka z naszej witryny były zapisywane w Twojej przeglądarce zmień jej ustawienia.

Wymień Słońce na Żarówkę

Akcja Słońce powraca. Twórcy znów chcą zwrócić uwagę na to, w jakim kierunku podąża komunikator Gadu-Gadu. Poprzednia akcja polegająca na wysyłaniu maili na skrzynki Tech@GG została wstrzymana i zastąpiona drugim etapem, w którym proszono o wskazanie w sondzie priorytetów dla twórców komuniktatora. Niestety, sonda nie oddziaływała bezpośrednio na spółkę GG Network (jak to miało miejsce w przypadku wysyłania maili) i szybko wrócono do poprzednich praktyk, których efektem jest GG 10 – program do wszystkiego z małym dodatkiem komunikatora.

Twórcy akcji w 3 edycji chcą zwrócić uwagę spółki na to, że ich flagowy produkt traci na wartości poprzez zalewanie go kolejnymi reklamami oraz dodatkowymi usługami, które nie mają nic wspólnego z komunikatorem, a mają na celu zarobienie kolejnych pieniędzy. Zamiast walczyć o użytkowników innych polskich komunikatorów, próbuje się wycisnąć z już zdobytych użytkowników jeszcze więcej środków pieniężnych na siłę upychając w komunikator serwisy typu JaramSie.pl, portal Gadu-Gadu.pl czy TV Ipla.

Aby spółka zauważyła, że nie jest w stanie zarobić bez użytkownika, postanowiono tych użytkowników odebrać. Akcja Słońce 3 promuje się hasłem „Mamy wybór”. Zamiast komunikatora spod znaku słońca proponowane są alternatywne komunikatory, aktualnie AQQ, Konnekt i WTW2, do czasu, w którym GG zacznie bardziej szanować użytkownika.

Wszystkie te 3 komunikatory obsługują protokół GG8 oraz sieć Jabber, która również jest promowana w ramach akcji. Przygotowano proste poradniki „krok po kroku” pokazujące jak uruchomić nowy komunikator nie tracąc kontaktu ze znajomymi z Gadu-Gadu.

Poparcie protestu przeciw polityce spółki GG Network można wyrazić również zapisując się do tej grupy na MojejGeneracji. Jest to pewnego rodzaju podpisywanie petycji swoim numerem GG, dzięki czemu GG Network może być pewne, że liczba niezadowolonych użytkowników nie jest sztuczna.

Na stronie „O nas” czytamy:
Wolelibyśmy widzieć funkcjonalne GG niż funkcjonalne inne komunikatory, skoro jednak poprzednia akcja jak i sugestie użytkowników nic nie zmieniły, należy promować komunikatory przyjaźniejsze użytkownikowi, nieodstające od swojej pierwotnej idei jaką jest komunikacja między ludźmi. Wybaczcie, ale TV, doładowania on-line, zdjęcia, gry, newsy u dołu… – to nie zapewnia komunikacji…

Już w pierwszym wpisie na blogu akcji, twórcy wymieniają aż 21 reklam w komunikatorze, a także porównują ilość przydatnych funkcji do dwukrotnie większej ilości funkcji niewiążących się z komunikatorem. Czy przy takiej liczbie reklam nie masz prawa oczekiwać funkcjonalnego i użytecznego komunikatora?

Zachęcamy do Wykopania strony Akcji Słońce w serwisie Wykop.pl. Jeśli nie masz konta, zawsze możesz je założyć 😉

Strona Akcji | Blog | Forum | Blip! | Lista poparcia na MojaGeneracjaAkcja Słońce powraca. Twórcy znów chcą zwrócić uwagę na to, w jakim kierunku podąża komunikator Gadu-Gadu. Poprzednia akcja polegająca na wysyłaniu maili na skrzynki Tech@GG została wstrzymana i zastąpiona drugim etapem, w którym proszono o wskazanie w sondzie priorytetów dla twórców komuniktatora. Niestety, sonda nie oddziaływała bezpośrednio na spółkę GG Network (jak to miało miejsce w przypadku wysyłania maili) i szybko wrócono do poprzednich praktyk, których efektem jest GG 10 - program do wszystkiego z małym dodatkiem komunikatora. Twórcy akcji w 3 edycji chcą zwrócić uwagę spółki na to, że ich flagowy produkt traci na wartości poprzez zalewanie go kolejnymi reklamami oraz dodatkowymi usługami, które nie mają nic wspólnego z komunikatorem, a mają na celu zarobienie kolejnych pieniędzy. Zamiast walczyć o użytkowników innych polskich komunikatorów, próbuje się wycisnąć z już zdobytych użytkowników jeszcze więcej środków pieniężnych na siłę upychając w komunikator serwisy typu JaramSie.pl, portal Gadu-Gadu.pl czy TV Ipla. Aby spółka zauważyła, że nie jest w stanie zarobić bez użytkownika, postanowiono tych użytkowników odebrać. Akcja Słońce 3 promuje się hasłem "Mamy wybór". Zamiast komunikatora spod znaku słońca proponowane są alternatywne komunikatory, aktualnie AQQ, Konnekt i WTW2, do czasu, w którym GG zacznie bardziej szanować użytkownika. Wszystkie te 3 komunikatory obsługują protokół GG8 oraz sieć Jabber, która również jest promowana w ramach akcji. Przygotowano proste poradniki "krok po kroku" pokazujące jak uruchomić nowy komunikator nie tracąc kontaktu ze znajomymi z Gadu-Gadu. Poparcie protestu przeciw polityce spółki GG Network można wyrazić również zapisując się do tej grupy na MojejGeneracji. Jest to pewnego rodzaju podpisywanie petycji swoim numerem GG, dzięki czemu GG Network może być pewne, że liczba niezadowolonych użytkowników nie jest sztuczna. Na stronie "O nas" czytamy:Wolelibyśmy widzieć funkcjonalne GG niż funkcjonalne inne komunikatory, skoro jednak poprzednia akcja jak i sugestie użytkowników nic nie zmieniły, należy promować komunikatory przyjaźniejsze użytkownikowi, nieodstające od swojej pierwotnej idei jaką jest komunikacja między ludźmi. Wybaczcie, ale TV, doładowania on-line, zdjęcia, gry, newsy u dołu… – to nie zapewnia komunikacji… Już w pierwszym wpisie na blogu akcji, twórcy wymieniają aż 21 reklam w komunikatorze, a także porównują ilość przydatnych funkcji do dwukrotnie większej ilości funkcji niewiążących się z komunikatorem. Czy przy takiej liczbie reklam nie masz prawa oczekiwać funkcjonalnego i użytecznego komunikatora? Zachęcamy do Wykopania strony Akcji Słońce w serwisie Wykop.pl. Jeśli nie masz konta, zawsze możesz je założyć ;) Strona Akcji | Blog | Forum | Blip! | Lista poparcia na MojaGeneracja  - Wymień Słońce na Żarówkę
Kategorie: GaduNews.pl
Tagi: ,
Komentarze z Facebooka

Dodaj komentarz